Microsoft udostępnia Windows 8 Consumer Preview – Portal PR - 24PR
Microsoft udostępnia Windows 8 Consumer Preview

29.02.2012 Kategoria: Systemy IT, Technologie. Autor: admin

Firma Microsoft udostępniła dziś Windows 8 Consumer Preview — kolejny kamień milowy na drodze do nowego systemu operacyjnego Windows. Wersją próbną Windows 8 Consumer Preview będzie można pobrać od dziś pod adresem http://preview.windows.com. Windows 8 Consumer Preview pozwala przetestować najpopularniejszy system operacyjny na świecie w stabilniejszym środowisku i jest dostępny dla szerszego grona osób niż wersji Windows 8 Developer Preview, która została pobrana ponad 3 miliony razy.

„W Windows 8 wymyśliliśmy na nowo sposób interakcji z komputerem osobistym i postaraliśmy się, aby każdy element systemu sprawiał wrażenie naturalnego przedłużenia urządzenia, czy to tabletu, czy laptopa, czy systemu typu all-in-one.” – powiedział Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft. – „Windows 8 Consumer Preview oferuje bezkompromisowe podejście do korzystania z komputera.”

Podczas premiery Windows 8 Consumer Preview w Barcelonie, na której stawili się partnerzy z Europy z całego świata, Microsoft omówił kilka kluczowych nowości systemu:
• Szeroka gama zmian i ulepszeń. Od września ubiegłego roku, kiedy udostępniono wersję Developer Preview w celu zademonstrowania platformy programistycznej, system Windows 8 rozwinął się w każdym wymiarze. Od postępów w sterowaniu dotykiem, klawiaturą i myszą do udoskonalonej platformy deweloperskiej, wersja Consumer Preview zapewnia wyższą wydajność, jakość i niezawodność wszystkich podsystemów. Za sprawą nowo dodanych funkcji przedstawia bardziej kompletny obraz możliwości Windows 8.

• Windows Store z nowymi aplikacjami. Wraz z Windows 8 Consumer Preview debiutuje wersja beta sklepu Windows Store z aplikacjami w nowym stylu Metro, które zostały stworzone zarówno przez firmy trzecie, jak i przez Microsoft. W fazie Consumer Preview użytkownicy będą mogli pobrać i wypróbować je bezpłatnie. Windows Store będzie oferował personalizowane rekomendacje, a Windows 8 pozwoli użytkownikom przenosić aplikacje oraz ustawienia między wieloma komputerami. Ułatwi to odkrywanie i testowanie nowych programów, jednocześnie zapewniając deweloperom okazje, jakich nie oferuje żadna inna platforma.

• Komputery Windows i telefony Windows Phone 7 razem w chmurze. Windows 8 Consumer Preview oferuje ścisłą integrację z treściami internetowymi, na której szczególnie zależy użytkownikom. Rejestracja konta Live zapewnia dostęp do licznych funkcji, takich jak przenoszenie ustawień między urządzeniami, magazyn danych
w chmurze, komunikacja z wykorzystaniem poczty e-mail, kalendarza i kontaktów oraz łączność z szeroką gamą usług. Połączenie z chmurą działa zarówno w komputerach
z systemem Windows, jak i telefonach Windows Phone 7.

• Internet Explorer 10 Platform Preview 5. Najlepszym sposobem przeglądania internetu w Windows jest Internet Explorer 10. Przeglądarka została zaprojektowana na nowo specjalnie pod kątem urządzeń Windows 8. Zapewnia interfejs użytkownika, który skupia się mniej na przeglądarce, a bardziej na sieci. Szybki i płynny Internet Explorer wykorzystuje przyspieszanie sprzętowe, aby zapewnić wydajne przeglądanie sieci.

• Demonstracja nowych możliwości sprzętowych. Podczas imprezy Microsoft pokazał również jak system Windows 8 działa na wielu nowych urządzeniach referencyjnych o architekturze x86 i ARM. Jak już zapowiedziano, urządzenia te zostaną udostępnione wybranym deweloperom do prób i testów.

Wersja Windows 8 Consumer Preview będzie dostępna do pobrania na całym świecie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, japońskim i chińskim uproszczonym, Więcej informacji o Windows 8 oraz o pobieraniu wersji Consumer Preview można znaleźć pod adresami http://preview.windows.com lub http://windowsteamblog.com

Microsoft

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.