Motorola: nowe radiotelefony z serii MOTOTRBO (wideo) – Portal PR - 24PR
Motorola: nowe radiotelefony z serii MOTOTRBO (wideo)

21.02.2012 Kategoria: Telefony. Autor: admin

Firma Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI) zaprezentowała dziś nową serię przenośnych radiotelefonów z serii SL oraz serię przewoźnych radiotelefonów DM4000. Obie grupy urządzeń uzupełniają rodzinę produktów MOTOTRBO, przeznaczonych do profesjonalnej komunikacji cyfrowej. Radiotelefony MOTOTRBO zapewniają wysoką jakość głosu i funkcjonalność oraz wydłużony czas pracy akumulatorów. Wykorzystują największe w branży portfolio aplikacji, których użycie przekłada się na wydajniejszą pracę urządzeń oraz wyższy stopień bezpieczeństwa użytkowników.

Modele z serii SL to najsmuklejsze i najlżejsze na świecie cyfrowe radiotelefony mobilne (DMR), przeznaczone dla branż takich jak hotelarstwo, usługi, ochrona i porty lotnicze. Ich kompaktowa konstrukcja i niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenia te idealnie sprawdzą się jako dyskretne środki komunikacji wszędzie tam, gdzie liczy się wysoki poziom obsługi klienta i szybkie reagowanie.

SERIA SL — NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Radiotelefony z serii SL są wyposażone w wytrzymały kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, z wbudowanym czujnikiem, automatycznie wykrywającym poziom światła otoczenia i regulującym jasność ekranu.
 • Urządzenia posiadają funkcję Intelligent Audio, która automatycznie dopasowuje głośność do szumu tła. Dzięki temu dźwięk połączenia słyszalny jest nawet w hałaśliwym otoczeniu, ale również nie przeszkadza innym w miejscach gdzie panuje cisza.
 • Zintegrowana łączność Bluetooth® umożliwia podłączanie akcesoriów audio Bluetooth® bez konieczności stosowania zewnętrznego adaptera. Motorola Solutions posiada w ofercie zaprojektowane pod kątem użytkowników radiotelefonów bezprzewodowe słuchawki do zastosowań specjalnych, zapewniające większą mobilność i możliwość prowadzenia dyskretnych rozmów. Seria SL pozwala także bezprzewodowo (przez Bluetooth®) przesyłać dane między radiotelefonem a innymi urządzeniami, takimi jak czytniki kodów kreskowych, komputery mobilne lub drukarki mobilne.
 • Radiotelefony zapewniają głośny i klarowny dźwięk z głosowym potwierdzaniem kanałów, stref i programowalnych przycisków. Modele z serii SL posiadają trzy programowalne przyciski, które zapewniają łatwy dostęp do dziewięciu wybranych funkcji.
 • Seria SL obsługuje szeroką gamę aplikacji do przetwarzania danych, w tym programy do przydzielania zadań, obsługi poczty e-mail, wydawania dyspozycji, monitorowania sieci i łączności z sieciami telefonicznymi.
 • Radiotelefony posiadają alarm wibracyjny, tryb utajniony oraz zintegrowaną antenę, która optymalizuje zasięg. Dzięki tym funkcjom oraz łatwości obsługi urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w codziennej, rutynowej komunikacji, jak i podczas przesyłania dyskretnych komunikatów.
 • Radiotelefony są kompatybilne z szeroką gamą akcesoriów oferowanych przez firmę Motorola Solutions: słuchawkami dousznymi, ładowarkami jedno- lub wielostanowiskowymi lub futerałami z obrotowym uchwytem.

SERIA DM4000 — NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Radiotelefony przewoźne z serii DM4000 posiadają kolorowe wyświetlacze, które ułatwiają przeglądanie list kontaktowych, wiadomości tekstowych i aplikacji.
 • Modele są przeznaczone dla takich sektorów jak administracja publiczna, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz transport.
 • Urządzenia oferują też zintegrowaną transmisję głosu i danych przez Bluetooth®, co pozwala na podłączanie akcesoriów audio Bluetooth® bez konieczności użycia zewnętrznego adaptera. Użytkownicy mogą bezprzewodowo przesyłać dane między radiotelefonem a innymi urządzeniami, takimi jak czytniki kodów kreskowych, komputery mobilne lub drukarki mobilne.
 • Seria DM4000 to w pełni funkcjonalne przewoźne radiotelefony analogowo-cyfrowe, zapewniające wysokiej jakości transmisję głosu (funkcja Intelligent Audio i konfigurowalne zapowiedzi głosowe) i danych. Urządzenia posiadają zintegrowany odbiornik GPS, a także wstępnie zaprogramowane wiadomościami tekstowe.

WYPOWIEDZI

Jeff Spaeth, wiceprezes, Dział Produktów Radiowych i Akcesoriów, Motorola Solutions

„Nasi klienci z wielu sektorów, w tym kadra kierownicza i personel obsługi klienta, poszukiwali lekkiego i niewielkiego radiotelefonu, który mieściłby się w kieszeni marynarki, a zarazem dobrze wyglądał i był łatwy w użyciu. Zaprojektowaliśmy serię SL po to, aby spełnić te potrzeby oraz pomóc naszym klientom w efektywniejszej współpracy i komunikacji”.

Bruce Claxton, dyrektor, Dział Innowacji i Projektowania, Motorola Solutions

„Seria SL — nasz najmniejszy i najcieńszy radiotelefon cyfrowy — to kolejny etap ewolucji platformy MOTOTRBO. Uwzględniając potrzeby i sugestie klientów stworzyliśmy urządzenie, które zmienia zasady gry na rynku komunikacji radiowej”.

 

Filmik prezentujący serię radiotelefonów MOTOTRBO SL (w języku angielskim):

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”.

ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.