MWC 2012: Huawei Ascend D Quad (wideo) – Portal PR - 24PR
MWC 2012: Huawei Ascend D Quad (wideo)

26.02.2012 Kategoria: Technologie, Telefony. Autor: admin

Huawei jeszcze przed targami Mobile World Congress zapowiadał, że smartfony, które zostaną zaprezentowane jako część linii Diamond będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Chiński producent już oficjalnie przedstawił model swojego czterordzeniowca, który nosi nazwę Ascend D quad.  Huawei Ascend D quad, jest rzekomo „najszybsza na świecie smartphone”.

Nowy fllagowy smartfon jest napędzany czterordzeniowym procesorem K3V2 i ma być dostępny w wersjach o częstotliwości taktowania od 1,2 do 1,5 GHz. Smartfon Huawei Ascend D1 Q pracuje na platformie Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 4,5 cala 720p (330 pikseli na cal). Producent zastosował dwa aparaty – 8 Mpx w tylnej części obudowy i 1.3 Mpx z przodu smartfona. Dobrą jakość dźwięku ma zapewniać technologia Dolby 5.1 Sorround.

Pojemność baterii wynosi 1800 mAh, jednak w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi podczas projektowania procesora, czas pracy smartfona powinien być naprawdę dobry. Huawei Ascend D quad będzie dostępny także w wersji XL – w tym przypadku pojemność baterii wynosi aż 2500 mAh, co z całą pewnością przyczyni się do wydłużenia czasu pracy nawet przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

Najnowszy smartfon firmy Huawei będzie miał  8.9 milimetra grubości, co dla wielu osób może być dużym atutem.

Huawei Ascend D quad, zgodnie z dekleracjami producenta ma być dostępny w sprzedaży na większości rynków (także w Europie) już od kwietnia.

Huawei

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.