Panasonic Eluga: elegancki smartfon – Portal PR - 24PR
Panasonic Eluga: elegancki smartfon

22.02.2012 Kategoria: Technologie, Telefony, Telekomunikacja. Autor: admin

Panasonic zamierza powrócić na europejski rynek z nowym smartfonem. Zaprezentowany na Panasonic Convention 2012, smartfon o nazwie Eluga zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie w kwietniu tego roku.

Eluga posiada dotykowy ekran OLED o przekątnej 4,3-calowy i rozdzielczości QHD (960 x 540 pikseli). Sercem smartfonu jest dwurdzeniowy procesor (OMAP4430) taktowany zegarem 1 GHz w zestawie z 1 GB pamięci operacyjnej RAM i 8 GB wbudowanej pamięci użytkowej.

Całość działa pod kontrolą systemu Android Gingerbread (wersja 2.3.5), który ma być uaktualniony do wersji Ice Cream Sandwich latem tego roku.

Eluga ma 8-megapikselowy aparat fotograficzny ze stabilizacją obrazu i cyfrowym zoomem oraz zapisem filmów.

Łączność z internetem zapewni HSPA+ z pobieraniem do 21,1 Mb/s, Do dyspozycji jest łączność HSDPA, HSUPA, a także moduły Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1, DLNA i NFC, GPS oraz microUSB.

Dzięki modułu NFC (Near Field Communication) można w łatwy sposób dzielić się zawartością dysku (kontaktami, linkami, zdjęciami) z innymi posiadaczami smartfonów z Androidem i technologią NFC. Otwarty standard NFC pozwala ponadto na wykorzystanie telefonu jako elektronicznego portfela np. dokonywania płatności czy do kupowania biletów na transport publiczny

Aplikacja VieraRemote umożliwia również użycie telefonu jako pilota do innych urządzeń elektronicznych w domu (np. Viera TV, DIGA Blu-ray, nagrywarki, system kina domowego, lub aparatu cyfrowego).

Smartfon spełnia wymogi międzynarodowego standardu IP57, będąc wodoodporny (przewiduje m.in.30-minutową kąpiel wodną na głębokości 1 metra) oraz pyłoszczelny.

Urządzenie ma wymiary 123 x 62 x 7,8 mm i waży zaledwie 103 gramy

Telefon trafi na rynek w kwietniu z preinstalowanym Androidem 2.3.5, z późniejszą możliwością zaktualizowania go do wersji 4.0.

Telefon trafi do sprzedaży w Europie wiosną tego roku.Japoński producent liczy na zdobycie w Europie 1,5 mln klientów jego smartfonów w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
Sporym minusem jest bardzo

Żródło: the verge

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.