Panasonic przedstawia dwa nowe modele aparatów kompaktowych Lumix – Portal PR - 24PR
Panasonic przedstawia dwa nowe modele aparatów kompaktowych Lumix

04.02.2012 Kategoria: Fotografia. Autor: admin

Firma Panasonic przedstawiła model LUMIX TZ30 — swój najbardziej zaawansowany jak dotąd kompaktowy aparat hybrydowy (umożliwiający robienie zdjęć i nagrywanie wideo) oraz Lumix DMC-LS6 – tani aparat kompaktowy.
.

Aparat LUMIX TZ30
LUMIX TZ30 jest wyposażony w szereg funkcji zapewniających optymalną jakość i niezawodność. Niezależnie od tego, czy chodzi o fotografowanie podczas spaceru w pobliskim parku, czy o zdjęcia na tropikalnej plaży na drugim końcu świata, wyjątkowy ultraszerokokątny obiektyw LEICA DC z 20-krotnym zoomem optycznym zapewni precyzyjny obraz. Znakomite zdjęcia można robić nawet o zmierzchu, ponieważ zawarty w modelu TZ30 przetwornik MOS o dużej czułości znacznie ułatwia fotografowanie w słabym oświetleniu. Natomiast w przypadku uwieczniania wspomnień w ruchu, wysoka jakość nagrań wideo dostępna w aparacie TZ30 pozwala rejestrować imponującej jakości filmy.

Do robienia wyjątkowych, instynktownych zdjęć niezbędna jest szybkość, a aparat LUMIX TZ30 zawiera szereg funkcji pozwalających sprawnie i perfekcyjnie uwiecznić każdą niepowtarzalną chwilę. Czy chodzi o fotografowanie pędzących gepardów na afrykańskim safari, czy ulubionego kierowcy podczas wyścigu w Le Mans, aparat TZ30 pozwala uchwycić pełen urok niepowtarzalnych chwil. Układ autofokusa Light Speed pozwala uzyskać ostre i wyraźne zdjęcia. Dzięki ustawianiu ostrości w zaledwie 0,1 sekundy można uchwycić nawet najbardziej ulotne okazje do zrobienia zdjęcia. Dodatkowo tryb fotografowania ciągłego dostępny w aparacie LUMIX TZ30 umożliwia robienie znakomitych zdjęć akcji w dużej rozdzielczości. Osiągana w tym trybie szybkość 10 klatek na sekundę zapewnia doskonałe zdjęcia w każdej sytuacji — czy chodzi o uchwycenie snowboardzisty na stoku, czy pierwszych zawodów sportowych własnego dziecka.

Najważniejsze cechy i funkcje
• Przetwornik obrazu: 14,1-megapikselowy przetwornik MOS o dużej czułości
• Procesor obrazu: Venus Engine
• Obiektyw: LEICA DC z ustawieniem ultraszerokokątnym 24 mm
• Zoom: 20-krotny zoom optyczny / 40-krotny zoom inteligentny
• Szybkość AF: 0,1 s
• Tryb zdjęć seryjnych: 10 kl./s
• Nagrywanie filmów: nagrywanie wideo Full HD w formacie AVCHD (1920 x 1080, 50p) i mikrofon stereofoniczny
• Ekran LCD: 3-calowy 460 000-punktowy inteligentny ekran dotykowy o szerokim kącie widzenia z powłoką przeciwodblaskową
• Wymiary: 104,9 x 58,9 x 28,2 mm
• Masa: ok. 184 g bez baterii i karty pamięci SD / ok. 206 g z baterią i kartą pamięci SD

Ceny i dostępność:
Sugerowana cena detaliczna około 1800 pln. Aparat dostępny w sprzedaży w kwietniu

Aparat LUMIX TZ30 będzie dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych (czarnej, brązowej, czerwonej, białej i srebrnej), dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać taki model, który pasować będzie do jego indywidualnego stylu.

Aparat Lumix DMC-LS6
Lumix DMC-LS6 to z kolei 14,1-megapikselowy, tani aparat kompaktowy, wyposażony w szerokokątny (26 mm) obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 26–130 mm) o jasności F2,8 oraz optyczny stabilizator obrazu (O.I.S.). Model  zasilany jest bateriami AA.

 

Oprócz stabilizatora obrazu O.I.S. aparat wyposażony jest w tryb iA (inteligentna automatyka), który pozwala uzyskać optymalny rezultat na zdjęciu. Funkcja wykrywania twarzy rozpoznaje twarze fotografowanych osób, zapewniając odpowiednią ostrość i ekspozycję. Natomiast funkcja inteligentnego wyboru sceny rozpoznaje charakter fotografowanej sceny (portret, krajobraz itp.) i na jego podstawie dobiera optymalne parametry.

Aparat umożliwia również nagrywanie filmów video w rozdzielczości HD 720p z szybkością 30 klatek na sekundę.

Cena:
Sugerowana cena detaliczna około 400 pln

fot. Materiały prasowe
Panasonic

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.