Profilaktyka i ubezpieczenie nierozłączny tandem – Portal PR - 24PR
Profilaktyka i ubezpieczenie nierozłączny tandem

09.02.2012 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

Szlachetne zdrowie
Według raportu „Zwalczanie raka jelita grubego i raka piersi w Polsce na tle wybranych krajów europejskich”, nowotwory wysuwają się na czołowe miejsce wśród przyczyn wszystkich zgonów. W ostatnich 20 latach ich odsetek zwiększył się w Polsce z 19 do 26 proc. Nie tylko jednak nowotwory są groźne. W poprzednim sezonie na grypę zachorowało ponad 850 tys. ludzi, z czego 187 osób zmarło. Dotyka Polaków nadciśnienie, cukrzyca, choroby układu pokarmowego czy krążenia. Wspomniany raport podaje, że według prognoz demograficznych do 2020 r. liczba Polaków w wieku powyżej 65 lat zwiększy się z 13,8 do 18,4 proc. Wraz z tym będzie zwiększać się także liczba chorych na raka.

Szybkie tempo życia, pogoń za pracą powodują, że nasze zdrowie nie zawsze jest na pierwszym miejscu. Coraz częściej zapadamy na różne schorzenia, a wysokie koszty leczenia czy trudności z dotarciem do specjalisty stają się poważnym problem także finansowym.

W lutym obchodziliśmy Dzień Walki z Rakiem przed nami jubileuszowy XX Światowy Dzień Chorego (11 lutego). To dobry moment, by zastanowić się jak można zadbać o swoje zdrowie i co zrobić gdy choroba stanie się faktem.

Podstawą działań zapobiegawczych jest profilaktyka oraz kampanie informacyjne wpływające na wzrost świadomości. Każdy musi zdać sobie sprawę, że wcześnie wykryta choroba daje szansę na wyleczenie, nawet jeżeli jest to nowotwór. Poddawanie się badaniom okresowym zlecanym w zakładach pracy, mammografii przez kobiety czy badaniom prostaty i jelita grubego przez mężczyzn są ważnymi działaniami zmierzającymi do ograniczenia zachorowalności. Kampanie organizowane przez fundację czy ministerstwo zdrowia poświęcone szkodliwości palenia tytoniu, spożywania alkoholu, a także prowadzenia zdrowszego stylu życia prowadzą również do wzrostu świadomości i zwrócenia uwagi na fakt, że o zdrowie trzeba zadbać zanim będzie zbyt późno.

Oczywiście działania te nie wyeliminują z naszego życia choroby. Można jednak ograniczyć skutki finansowe jakie niesie ze sobą absencja w pracy, koszty leczenia. Problemy te może rozwiązać kompleksowa polisa ubezpieczeniowa, która w znacznym stopniu złagodzi kłopoty finansowe rodziny, a uzyskane środki umożliwią leczenie w komfortowych warunkach i dostęp do pełniejszej diagnostyki.

– W życiu każdej osoby mogą pojawić się zdarzenia losowe, takie jak choroba, wypadek lub śmierć osoby bliskiej, skutkujące zwiększonym zapotrzebowaniem na środki finansowe. Ponieważ nikt z nas nie może dokładnie przewidzieć, co wydarzy się w jego życiu zakres ochrony ubezpieczeniowej powinien być możliwie szeroki, obejmujący jak najwięcej nieprzewidzianych zdarzeń – mówi Konrad Bednarowski, główny specjalista ds. ubezpieczeń Concordia Ubezpieczenia. – Polisa Życie Plus oferowana przez Concordię wyróżnia się  tym, że oprócz zabezpieczenia rodziny ubezpieczonego na wypadek jego śmierci ochroną został objęty szeroki zakres możliwych wypadków losowych w życiu samego ubezpieczonego, w tym m.in. zachorowanie na chorobę nowotworową.

Życie Plus daje możliwość uzyskania także zwiększonego ubezpieczenia w momencie, kiedy osoba posiadająca polisę zachorowała na raka piersi czy prostaty, a wcześniej korzystała z badań profilaktycznych w tym kierunku. Concordia włączając się do ogólnego programu budowania świadomości zdrowotnej Polaków promuje działania profilaktyczne. Życie Plus wyróżniono nagrodą Najwyższa Jakość QI 2011 przede wszystkim za innowacyjne ubezpieczenie na polskim rynku, a klienci doceniają je, co widoczne jest we wzroście sprzedaży tej polisy.

Kiedy u pana Jana zdiagnozowano chorobę nowotworową konieczny okazał się długotrwały pobyt w szpitalu oraz operacja przeszczepu chorego narządu. Ponieważ posiadał ubezpieczenie Życie Plus, otrzymał środki finansowe, które w części przeznaczył na dodatkowe konsultacje lekarskie oraz nierefundowane leki wspomagające leczenie. Jednocześnie spłacił resztę kredytu zaciągniętego na prezenty świąteczne dla swoich dzieci. Ponadto nie martwił się o rodzinę na wypadek swojej śmierci, ponieważ dzięki polisie była zabezpieczona finansowo.

– Otrzymane świadczenie można przeznaczyć na dowolny cel. Concordia nie wpływa na decyzję ubezpieczonego zdając sobie sprawę, że to on najlepiej wie, na co potrzebuje i chce przeznaczyć środki – na spłatę kredytu, na utrzymanie bliskich, czy na prywatne leczenie – dodaje Konrad Bednarowski.

Spokojne życie zapewnić może więc profilaktyka zdrowotna, zmiana stylu życia, a także kompleksowe ubezpieczenie obejmujące wiele ryzyk. Życie Plus jest taką właśnie polisą, która obejmuje swoją ochroną wiele zdarzeń, bo nigdy nie wiadomo co się może przydarzyć. Trzeba bowiem myśleć najszerszymi kategoriami, łącznie z zabezpieczeniem rodziny na wypadek śmierci.

– O zakupie ubezpieczenia na życie i od innych ryzyk osobowych należy pomyśleć jednak wcześniej, ponieważ jeżeli dojdzie do jakiegoś zdarzenia losowego, będzie już za późno – podsumowuje Konrad Bednarowski.

Centrala Concordia Ubezpieczenia

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.