Przespaceruj się Piotrkowską na Street View w Mapach Google – Portal PR - 24PR
Przespaceruj się Piotrkowską na Street View w Mapach Google

22.02.2012 Kategoria: Strony www, Technologie. Autor: admin

Google w lipcu 2011 r. ogłosiliło plebiscyt „Wybieramy naszą wizytówkę na Street View”. Mogliście wybrać miejsce, do którego przyjedzie ekipa Street View, a my zapowiedzieliśmy, że zdjęcia z wybranego przez Was miejsca zostaną w pierwszej kolejności opublikowane na Mapach Google. W plebiscycie otrzymaliśmy ponad 115 tys. głosów, a zwyciężyła ulica Piotrkowska w Łodzi.

Piotrkowska jest uznawana za jedną z najdłuższych ulic handlowych Europy (ma ponad 4 km), a jej historia sięga początków XIX wieku. Obecnie Piotrkowska jest jednym z najważniejszych miejsc w całej Łodzi, znana jest m.in. z kilkudziesięciu znajdujących się przy niej zabytkowych kamienic oraz Alei Gwiazd.

Od dzisiaj Piotrkowską może się przespacerować wirtualnie każdy internauta na świecie. Jest pierwszym miejscem z Polski dostępnym w ramach Street View. Wystarczy wejść na Mapy Google, odnaleźć ulicę Piotrkowską i zbliżyć Mapy do największego poziomu lub też przeciągnąć ikonkę ludzika (Pegmana) na ulicę Piotrkowską. Na Street View możecie obejrzeć np. Hotel Grand czy Kamienicę Scheiblerów.

Wyświetl większą mapę

Na Mapach Google niebawem systematycznie będą pojawiać się kolejne miasta i ciekawe miejsca z Polski, dostępne dla internautów z całego świata. Tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć z Piotrkowskiej i zapoznania się z szerszymi informacjami na temat Street View.

Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager

żródło: Google Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.