SATO przedstawia etykiety ECONANO® – Portal PR - 24PR
SATO przedstawia etykiety ECONANO®

07.02.2012 Kategoria: Ekologia, Zarządzanie. Autor: admin

Firma SATO, będąca liderem w dziedzinie drukowania kodów kreskowych, etykiet oraz rozwiązań EPC/RFID, ogłosiła dzisiaj premierę nowej serii etykiet ECONANO®, które pochłaniają i zmniejszają zawartość CO2 uwalnianego do atmosfery podczas spalania etykiet.

Ta pionierska technologia została umożliwiona dzięki zastosowaniu specjalnego absorbentu CO2, dodawanego do samoprzylepnej warstwy etykiety. Absorbent ten obniża ilość CO2 uwalnianego do atmosfery w chwili spalania o ponad 20% w porównaniu z konwencjonalnymi etykietami. Co więcej, dzięki połączeniu technologii ECONANO® z technologią bezpokładowej serii etykiet NONSEPA®, możliwe jest uzyskanie ok. 50% redukcji emisji CO2 w chwili spalania.

Technologia ECONANO® została opracowana przez Grupę SATO we współpracy z profesorem Masahiko Abe z Uniwersytetu Nauk w Tokio oraz współpracującej z Uniwersytetem spółki ACTiiVE.

„Obniżenie emisji związków węgla stanowi obecnie wyzwanie dla wszystkich firm” — stwierdził Etsuo Fujii, prezes SATO CORPORATION. „Najnowocześniejsza technologia zastosowana przez SATO w etykietach serii ECONANO®, pomaga naszym klientom w osiąganiu przez nich celów ekologicznych i dostarcza im rozwiązania korzystne dla wszystkich poziomów identyfikacji produktów będących towarami konsumpcyjnymi oraz w etykietowaniu łańcucha dostaw.”

Więcej informacji o technologii ECONANO® można znaleźć na stronie internetowej

(ECONANO® i NONSEPA® są zarejestrowanymi znakami handlowymi SATO HOLDINGS CORPORATION)

SATO

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.