Smartfon ZTE Mimosa X z mocnym procesorem – Portal PR - 24PR
Smartfon ZTE Mimosa X z mocnym procesorem

26.02.2012 Kategoria: Technologie, Telefony. Autor: admin

Firmy NVIDIA i ZTE zapowiedziały podjęcie produkcji smartfonu ZTE Mimosa X. Najważniejszymi elementami smartfona będzie procesor NVIDIA Tegra oraz modem NVIDIA Icera 450.

Smartfon Mimosa X napędzany jest przez dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2. Wykorzystany w telefonie modem NVIDIA Icera 450 pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 21 Mb/s w technologii HSPA+, gwarantując wysoką przepustowość i niski pobór energii. Smartfon zarządzany będzie przez system Android 4.0 Ice Cream Sandwich.  W  ZTE Mimosa X  zastosowano wyświetlacz QHD o przekątnej 4,3 cala i  rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Urządzenie posiada  dwie 5-megapikselowe kamery oraz 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 32 GB(karta MicroSD).

ZTE Mimosa X wyposażony zostanie m.in. w system Dolby Audio, możliwość nagrywania i odtwarzania materiałów wideo HD, dwa mikrofony oraz wbudowany żyroskop. Wraz z telefonem jego użykownik otrzyma dostęp do TegraZone – darmowej aplikacji dostępnej w Android Market, pozwalającej na pobranie najlepszych gier, zoptymalizowanych dla procesora Tegra, co z pewnością ucieszy wielbicieli multimedialnej zabawy


Podstawowe dane techniczne:

  • System operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • Wyświetlacz 4,3″ o rozdzielczości 960 x 540 px
  • Procesor dwurdzeniowy NVIDIA Tegra 2
  • 1 GB pamięci RAM
  • 4 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci MicroSD (do 32 GB)
  • Transmisja danych z prędkością do 21 Mb/s w technologii HSPA+
  • Aparat 5 Mpix
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA
  • Bluetooth 2.1

Smartfon ma być propozycją dla odbiorcy masowego, który za przystępną cenę otrzymać ma wysokiej jakości produkt. Oficjalną prezentację  urządzenia na targach MWC 2012 w Barcelonie.

ZTE Mimosa X trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2012 roku.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.