Superwydajny polski procesor – Portal PR - 24PR
Superwydajny polski procesor

19.02.2012 Kategoria: Targi, Technologie. Autor: admin

Procesor DQ80251 zaprojektowany w Polsce, będący najszybszym na świecie procesorem z rodziny 80C51 zostanie zaprezentowany w marcu na targach CeBIT w Hanowerze. Dzięki autorskim rozwiązaniom programistów z Bytomia, polskie rozwiązanie jest ponad 56 krotnie szybsze od standardu opracowanego przez firmę Intel oraz co najmniej 70% bardziej wydajne od najlepszych konkurencyjnych rozwiązań.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaprezentować najszybszy na świecie procesor 80C51 na Cebicie – mówi Piotr Kandora, dyrektor działu badań i rozwoju w Digital Core Design.

Cyfrowy Core Design będzie prezentowany od 6 marca do 10 marca na stoisku B46 w hali 6, w ramach Polskiego Stoiska Narodowego, zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki, na targach CeBIT 2012. Zwiedzający będą mieli okazje, aby porozmawiać z projektantami superwydajnego mikroprocesora w pierwszym i drugim dniu wystawy.

Bytomska firma Digital Core Design – założona przez absolwentów Politechniki Śląskiej – działa od 1999 r. Jej głównym obszarem działalności jest projektowanie wyspecjalizowanych układów scalonych – jest producentem tzw. IP Core, czyli rdzeni oraz tzw. SoC, czyli kompletnych układów. Wśród jej klientów są m.in. Intel, Siemens, Philips, Toyota, Osram, General Electric, Silicon Graphics, Rafael czy Sagem.

Digital Core Design sp. z o.o. sp. k.
www.dcd.pl

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.