Trend Micro skutecznie ochroni sklepy z aplikacjami dla Androida – Portal PR - 24PR
Trend Micro skutecznie ochroni sklepy z aplikacjami dla Androida

29.02.2012 Kategoria: E-biznes, Systemy IT, Technologie. Autor: Monday PR

Firma Trend Micro ogłasza rozszerzenie ochrony oferowanej przez uruchomioną niedawno, działającą w chmurze usługę Mobile App Reputation na sklepy z aplikacjami dla Androida należące do firm trzecich. Trend Micro to globalny lider bezpieczeństwa w chmurze oraz innowator w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających urządzenia mobilne.

Rozwiązanie Trend Micro Mobile App Reputation Service for AppStore Providers umożliwi sklepom przeskanowanie i sklasyfikowanie każdej aplikacji zanim trafi ona na witrynę internetową. Ten bazujący na chmurze skaner aktywnie sprawdza aplikacje mobilne pod kątem złośliwej aktywności, obciążenia zasobów systemowych i naruszenia prywatności danych. Technologia proponowana przez firmę Trend Micro pozwoli sklepom na zablokowanie zainfekowanych elementów oraz zwiększy komfort klientów podczas korzystania z aplikacji.

Opracowana przez Trend Micro technologia skanuje, uruchamia i ocenia każdą aplikację, tworząc szczegółowe raporty dotyczące ich aktywności, które prezentuje właścicielom sklepów. Umożliwia to podejmowanie świadomych decyzji o kategoryzacji oraz wprowadzaniu danych aplikacji do oferty.

„Istnieje już ponad 100 sklepów z aplikacjami prowadzonych przez firmy trzecie. Praktycznie każdy producent urządzeń mobilnych szuka dziś możliwości stworzenia lepszego systemu usług dla klientów poprzez otwarcie własnego sklepu z tego rodzaju ofertą” – mówi Khoi Nguyen, dyrektor Consumer Mobile Business w Trend Micro. „Prowadzi to do zaciekłej rywalizacji pomiędzy sklepami a oficjalnym sklepem Android Market prowadzonym przez Google, a także zmusza firmy do poszukiwania sposobu na wyróżnienie się na tle konkurencji” – dodaje.

Liczba złośliwych aplikacji na Androida ma dramatycznie wzrosnąć w 2012 roku, a większość groźnych aplikacji znajduje się właśnie w sklepach firm trzecich. Systemy sprawdzające pochodzenie aplikacji oraz specjalistyczna wiedza z zakresu bezpieczeństwa są więc niezbędne do zwiększenia popularności takich sklepów. Większość z nich funkcjonuje na rynku od niedawna, a stosowane przez nie systemy i zasady działania oraz kompetencje obsługi wciąż się rozwijają. Mobile App Reputation Service firmy Trend Micro może stać się integralnym elementem tego procesu – to oparte na chmurze rozwiązanie może być bowiem szybko wdrożone przy zaangażowaniu minimalnych zasobów.
Funkcje zautomatyzowanego skanowania i raportowania pozwolą właścicielom sklepów na filtrowanie aplikacji pod względem konkretnych problemów, jednocześnie zapewniając klientom szczegółowe informacje oraz zaawansowany system ostrzegawczy. Możliwe będzie również tworzenie zróżnicowanych ofert dla klientów dzięki punktowej ocenie reputacji informującej o potencjalnym obciążeniu zasobów systemowych przez aplikacje, a także o poziomie bezpieczeństwa poszczególnych elementów.

„Ndoo Network to pierwszy sklep z aplikacjami dla Androida, który wdrożył technologię Mobile App Reputation. Współpracujemy z Trend Micro przy testowaniu i ewaluacji technologii od połowy 2011 roku i obserwujemy świetne wyniki w procesie wychwytywania złośliwych aplikacji przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Prowadzi to do budowy zaufania u klientów i pozytywnie wpływa na liczbę ściągnięć” – mówi Chong Chen, dyrektor generalny Ndoo Network. „Dzięki współpracy z Trend Micro byliśmy w stanie wdrożyć zaawansowane rozwiązania służące do weryfikacji naszych 60 tysięcy aplikacji – to wszystko bez jakichkolwiek kosztów związanych z rozbudową sprzętu lub zatrudnieniem dodatkowego personelu.”

Oparta na chmurze technologia klasyfikacji reputacji już teraz analizuje setki tysięcy aplikacji, lecz usługa ochrony dla sklepów firm trzecich zostanie oficjalnie uruchomiona pod koniec marca. Pionierscy klienci tacy jak np. pochodzący z Chin Nduoa Android Market już korzystają z tej usługi. Firmy zainteresowane wcześniejszym wdrożeniem rozwiązania prosimy o kontakt z Trend Micro w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Trend Micro

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.