VeriFone: mobile commerce na targach GSMA w Barcelonie – Portal PR - 24PR
VeriFone: mobile commerce na targach GSMA w Barcelonie

22.02.2012 Kategoria: Technologie, Telefony. Autor: admin

Podczas najbliższych targów GSMA Mobile World Congress, które odbędą się w dniach 27 lutego – 1 marca 2012 w Barcelonie, firma VeriFone – globalny lider w dziedzinie bezpiecznych płatności bezgotówkowych, zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania z zakresu płatności bezgotówkowych.


Światowy Kongres Telefonii Komórkowej GSMA Mobile World Congress jest zaliczany do grona najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń technologicznych w Europie. W ciągu kilku dni w Barcelonie spotkają się przedstawiciele szybko rozwijającej się branży technologii mobilnych. Firmy z całego świata zaprezentują swoje osiągnięcia oraz zorganizują premiery nowinek technologicznych i rozwiązań, które już wkrótce zagoszczą w codziennym życiu milionów ludzi. Wśród tych firm będzie także VeriFone.

VeriFone jest globalnym liderem w branży bezpiecznych płatności elektronicznych. Firma ma na tym polu ponad 30-letnie doświadczenie. Płatności bezgotówkowe są nieodłącznie związane z nowymi technologiami, zaś VeriFone aktywnie uczestniczy w badaniach nad rozwojem nowych technologii, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki płacimy. Tylko w 2011 roku firma wydała na badania i rozwój około 108 mln $ globalnie.

W ramach obecności podczas GSMA VeriFone zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia z dziedziny mobilnych technologii. Będą to zarówno nowe linie produktowe, jak
i kompleksowe rozwiązania technologiczne dla mobile commerce.

NFC

NFC, czyli Near Field Communication, to technologia krótkiego zasięgu, która wciąż się rozwija i zyskuje coraz większą popularność w polskim i światowym handlu. VeriFone, jako firma ogólnoświatowa, ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu tej technologii w płatnościach. Podczas Kongresu Telefonii Komórkowej GSMA na stoisku VeriFone zaprezentowane zostaną demo urządzeń wykorzystujących w praktyce technologię NFC. Prezentacje zostaną przygotowane z urządzeniami takich marek, jak Nokia, Blackberry oraz Samsung. Firma zaprezentuje także praktyczne zastosowanie projektu stworzonego we współpracy z Google: Google Wallet. Jest to projekt, który pozwala na korzystanie z kart płatniczych, rabatowych i lojalnościowych, zmagazynowanych w naszym telefonie komórkowym. Jedno zbliżenie telefonu z e-portfelem do terminalu płatniczego wykorzystującego technologię NFC wystarczy, by zapłacić oraz skorzystać
z dodatkowych usług, np. promocyjnych.

PAYware Mobile Enterprise

PAYware Mobile Enterprise to w tej chwili najbardziej innowacyjny produkt VeriFone. Rozwiązanie to pozwala zamienić smartfona lub palmtopa w mobilną kasę, przyjmującą wszelkie płatności bezgotówkowe: zarówno wykonywane za pomocą tradycyjnej karty z czipem lub paskiem magnetycznym i karty zbliżeniowej, jak również za pomocą telefonu komórkowego z technologią NFC. Rozwiązanie PAYware Mobile Enterprise zostało wyróżnione podczas targów Cartes & IDentification 2011 w Paryżu, gdzie zdobyło główną nagrodę SESAMES w kategorii „e-Transactions”. Na stoisku VeriFone będzie można na własne oczy zobaczyć, jak wygląda i działa PAYware w połączeniu z iPadem czy iPodem Touch. Pokazane zostaną także na żywo możliwości wykorzystania PAYware w biznesie poprzez zaprezentowanie aplikacji stworzonych dla firm, które wdrożyły PAYware w swoich punktach sprzedaży – na stoisku będą to m.in. rozwiązania stosowane przez paneuropejską sieć perfumerii Douglas czy austriackie linie kolejowe Westbahn.

Stoisko VeriFone będzie znajdowało się w Hali nr 2, pod numerem 2D06. Będą na nim obecni przedstawiciele firmy z oddziałów na całym świecie, m.in. z Polski, Izraela, Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki i USA. Zapraszamy do odwiedzenia VeriFone podczas targów

VeriFone Systems Inc.
www.verifone.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.