Amway Polska pomaga podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Portal PR - 24PR
Amway Polska pomaga podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty

15.03.2012 Kategoria: sponsoring. Autor: admin

Amway Polska po raz kolejny zaangażował się w pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, tym samym stając się Partnerem Ogólnopolskiego Programu Protezowania (OPP). Jednym z elementów współpracy jest wsparcie finansowe wyprawy w Bieszczady. Podczas konferencji prasowej w siedzibie PAP Anna Pietrzak, Dyrektor Naczelny Amway Polska, wręczyła Jaśkowi Meli czek na sumę 6 000 PLN.

W ramach współpracy Amway Polska planuje również indywidualnie wspierać młodych podopiecznych Fundacji oraz zachęcać przedsiębiorców współpracujących z firmą do przekazywania 1% podatku na rzecz młodych podopiecznych Fundacji.

Amway Polska po raz kolejny zaangażował się w pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Wsparcie finansowe wyprawy w Bieszczady, a także przekazanie 1% podatku przedsiębiorców Amway, to tylko część naszych pomysłów pomagania Fundacji. Chcemy kontynuować bardzo udaną współpracę, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku podczas Biegu Niepodległości w Warszawie. – Anna Pietrzak, Dyrektor Naczelny Amway Polska. Wspólnie z Fundacją chcemy pomagać niepełnosprawnym, aby żyli pełnią życia, realizowali swoje pasje i spełniali marzenia.

– Kilka lat temu miałem wypadek, w wyniku którego straciłem część siebie – rękę i nogę. Wtedy myślałem, że straciłem więcej – sens i cel życia. Dziś wiem, że to nie ilość rąk czy nóg, decyduje
o naszej sile. Najważniejsze jest to, co mamy w głowie i w sercu. Nie ma rzeczy niemożliwych – powtarzam to sobie każdego dnia.
Jasiek Mela, Założyciel Fundacji Poza Horyzonty. W Fundacji Poza Horyzonty zbieramy pieniądze na protezy dla osób po amputacji. Pamiętajmy jednak, że protezy to tylko narzędzie. My robimy krok dalej, dzieląc się z innymi naszą pasją i spełniając marzenia. Bo to przecież nadaje życiu sens.

O Ogólnopolskim Programie Protezowania

Fundacja Poza Horyzonty stworzyła Ogólnopolski Program Protezowania, aby każdemu, niepełnosprawnemu człowiekowi (w tym dzieci i młodzieży) dać szansę na normalne życie. Głównym założeniem OPP w przyszłości jest umożliwienie każdej osobie po amputacji, która się zgłosi do Fundacji, dofinansowania kosztów zakupu protezy. To wymaga oczywiście nakładów finansowych. Dzięki szerokiej pomocy ze strony wielu życzliwych osób Fundacja oferuje też bezpłatne konsultacje, program edukacyjny, ale jest również ważnym pomostem w kontaktach ze specjalistami różnych dziedzin (chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii dziecięcej i dorosłych, rehabilitacji, psychologii). W ramach OPP uruchomiono również forum dyskusyjne dla osób po amputacjach – zachęcające do rozmów i wymiany doświadczeń.

Obecnie Fundacja Poza Horyzonty świadczy pomoc finansową poprzez 1% podatku, zbiórki, aukcje charytatywne lub inne wydarzenia organizowane na rzecz podopiecznych.

Globalna firma – lokalne potrzeby

Amway jest międzynarodową firmą, która od 20 lat jest obecna na polskim rynku, angażując się w lokalne działania i głęboko wspierając społeczności, odpowiadając na ich potrzeby.

W 2011 roku, czyli dziewiątym roku kampanii prowadzonej na rzecz dzieci pod nazwą AMWAY ONE BY ONE™, przedsiębiorcom i pracownikom firmy udało się pomóc 1,5 miliona dzieciom pokrzywdzonym przez los, przekazując na cele pomocy 25 milionów USD oraz ofiarowując im 200 000 godzin wolontarystycznych. Od 2003 roku w ramach kampanii pomoc otrzymało 9,5 miliona dzieci. Na projekty charytatywne przekazano 168 milionów USD. Pracownicy Amway oraz współpracujący z firmą przedsiębiorcy na rzecz inicjatyw wspierających dzieci przepracowali jako wolontariusze 2,5 miliona godzin.

W Polsce Amway współdziała z Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty. Udana współpraca, rozpoczęta w 2011 r. podczas Biegu Niepodległości w Warszawie, będzie kontynuowana również na innych płaszczyznach. Firma planuje zaangażować się w organizowaną przez Fundację wyprawę w Bieszczady oraz wspierać indywidualnie młodych podopiecznych Fundacji

United PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.