Dzień otwarty z polskimi Premierami – Portal PR - 24PR
Dzień otwarty z polskimi Premierami

01.03.2012 Kategoria: konferencje. Autor: admin

„6 marca, Polski Kongres Gospodarczy, Politechnika Warszawska”. Ta krótka notatka została wpisana już w pięciu kalendarzach: Tadeusza Mazowieckiego, Józefa Oleksego, Włodzimierza Cimoszewicza, Leszka Millera i Kazimierza Marcinkiewicza. Tego dnia, w najlepszym akademickim stylu polscy Premierzy będą dyskutować na temat przyszłości rodzimej gospodarki.

Przed jakimi szansami i zagrożeniami stoi polska gospodarka? Jak wykorzystać jej mocne strony na rzecz dalszego rozwoju? Jak czerpać z 20 lat doświadczeń okresu transformacji w obliczu współczesnych wyzwań? Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukali zaproszeni do dyskusji byli szefowie rządów RP. Rozmowa Tadeusza Mazowieckiego (szefa rządu w latach 1989-1990), Józefa Oleksego (1995-1996), Włodzimierza Cimoszewicza (1996-1997), Leszka Millera (2001-2004) i Kazimierza Marcinkiewicza (2005-2006) to mocny początek Polskiego Kongresu Gospodarczego. Debata została zaplanowana na godzinę 10:20 i odbędzie się w auli głównej Politechniki Warszawskiej, przy Placu Politechniki. Dyskusję byłych szefów rządów obserwować może każdy, kto dokona bezpłatnej rezerwacji na stronie internetowej organizatora.

W ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego odbędą się też dyskusje z dziedziny finansów, cyfryzacji i energetyki. Czy potrafimy wykorzystać szanse rozwojowe dla Polski wobec obecnej sytuacji gospodarczej? Jak budować i rozwijać nowoczesne społeczeństwo informacyjne w Polsce? Gdzie szukać rozwiązania, zapewniającego bezpieczeństwo energetyczne Polski? To tylko niektóre zagadnienia, jakimi będą się zajmowali zaproszeni goście. Ich celem jest wymiana doświadczeń i wypracowanie konkretnych, możliwych do wdrożenia rozwiązań.

Polski Kongres Gospodarczy to pierwszy i jedyny kongres w pełni dedykowany sprawom Polski. Tematem przewodnim spotkania będzie dyskusja nad kierunkami i przyszłością polskiego rozwoju gospodarczego. To wydarzenie bez precedensu w polskim życiu gospodarczo-politycznym. Rozmowy, rozpoczęte podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego będą kontynuowane
w kolejnych dwóch dniach (7-8 marca) podczas konferencji towarzyszących, poświęconych sektorowi energetycznemu, telekomunikacyjnemu, finansowemu, środowisku emitentów giełdowych. Będą to: XV Międzynarodowa Konferencja Energetyczna EuroPower, XII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów, VI Kongres Spółek Giełdowych oraz III Banking Forum.

Formularze zgłoszeniowe na Polski Kongres Gospodarczy i konferencje towarzyszące, które odbędą się w dniach 7-8 marca, a także więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie internetowej www.polskikongresgospodarczy.pl.

agencja Partner of Promotion:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.