FanPage Pepsico dalej z Digital One – Portal PR - 24PR
FanPage Pepsico dalej z Digital One

13.03.2012 Kategoria: Agencje reklamowe, Social media. Autor: admin

Digital One i PepsiCo przedłużyły współpracę w zakresie obsługi korporacyjnego profilu w serwisie Facebook.
Profil funkcjonuje od października ub.r., ma na celu prowadzenie dialogu z kilkoma grupami „interesariuszy” firmy oraz propagowanie filozofii PepsiCo „Performance with Purpose”. Nowa umowa podpisana została na okres do końca br.

Agencja Digital One odpowiadała za całość działań związanych z wdrożeniem projektu, tzn. m.in. przygotowanie założeń strategicznych i planu komunikacji dla korporacyjnego profilu PepsiCo, oraz jego przygotowanie (grafiki., layouty, copy itd.) i uruchomienie, a następnie prowadzenie komunikacji skupiającej się na głównym przesłaniu i filozofii PepsiCo: „Performance with Purpose”. Do zadań agencji należało także przygotowywanie i prowadzenie na bieżąco kampanii PepsiCo w Facebooku.

Obecnie firmy przedłużyły współpracę w podobnym zakresie, na cały rok 2012.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów uruchomienia profilu dedykowanego komunikacji korporacyjnej i ze sposobu, w jaki on funkcjonuje. Decyzja o przygotowaniu takiego projektu nie była całkiem oczywista, jednak już pierwsze miesiące istnienia profilu pokazują, że jest on dobrze odbierany przez wszystkie grupy odbiorców, do których jest kierowany, czyli dziennikarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ale także konsumentów – mówi Monika Sońta, Internal Communication & CSR Specialist w PepsiCo.

PepsiCo jest obecne w Polsce od 1993 r. W Polsce napoje PepsiCo są produkowane przez spółkę Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o., posiadającą zakłady produkcyjne w Michrowie i Żninie. Przekąski PepsiCo są produkowane w zakładach produkcyjnych w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim, a dystrybuowane w Polsce przez spółkę Frito Lay Poland sp. z o.o.

Pepsi Cola General Bottlers Poland Sp. z o. współpracuje z agencją Digital One strategicznie od 2001 roku. Agencja obsługiwała i obsługuje wiodące brandy z portfolio tego marketera, m.in. Lipton Ice Tea czy Pepsi.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.