Firma Cembrit sponsorem żużlowej drużyny START Gniezno – Portal PR - 24PR
Firma Cembrit sponsorem żużlowej drużyny START Gniezno

30.03.2012 Kategoria: sponsoring. Autor: CORE PR

Cembrit, producent wysokiej jakości włókno-cementowych materiałów budowlanych na dachy oraz elewacje, przedłużył umowę sponsorską z Towarzystwem Żużlowym START Gniezno. W ramach współpracy firma z Trzemeszna została sponsorem biznesowym drużyny seniorów, występującej w rozgrywkach pierwszej ligi, oraz sponsorem tytularnym juniorskiego teamu Cembrit START Gniezno. Umowa obowiązywać będzie przez cały sezon startowy 2012.

Firma Cembrit po raz kolejny postanowiła wesprzeć sekcję żużlową klubu START Gniezno. Podpisana umowa, która obowiązywać będzie przez cały sezon startów (od marca do października br.), zakłada działania zarówno na rzecz drużyny juniorskiej, jak i seniorów. Spółka, której siedziba mieści się w oddalonym niespełna 15 kilometrów od Gniezna Trzemesznie, zyskała miano „Sponsora tytularnego” zawodników juniorskich w ramach rozgrywek ogólnopolskich. Dzięki temu nazwa firmy pojawi się w oficjalnej nazwie zespołu – Cembrit Start Gniezno. Logotyp spółki pojawi się też na kevlarach oraz motocyklach młodych żużlowców. Firma Cembrit będzie dysponować wyłącznymi prawami do wykorzystania wizerunku zawodników – Macieja i Oskara Fajferów oraz Wojciecha Lisieckiego. W zamian Cembrit przekaże określoną kwotę pieniędzy na przygotowania sekcji juniorskiej.

„Jako firma dbamy o naszą lokalną społeczność, jednocześnie starając się, aby obszar naszych działań objął teren całego kraju. Podobnie jest w przypadku działań sponsorskich. Wspieramy drużynę z pobliskiego miasta, liczymy jednak, że jej dobra pozycja w rozgrywkach ogólnopolskich pozwoli nam na zwiększenie rozpoznawalności naszej marki w całej Polsce. Nie bez znaczenia przy podpisywaniu umowy sponsorskiej był również fakt, iż tegoroczny finał MMPPK, jak również finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów odbędzie się w Gnieźnie” – przekonuje Maciej Duszczak, Marketing Manager z Cembrit S.A.

Podpisana umowa sponsorska z drużyną juniorską obejmuje wszystkie starty, m.in.: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych, Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski czy zawody Srebrnego lub Brązowego Kasku.

„Nie stawiamy żadnych wyzwań zawodnikom. W tym wieku najważniejszy jest stały rozwój umiejętności sportowych. Liczymy jednak, iż uzyskane wyniki będą nie gorsze niż rok temu, gdy drużyna sięgnęła po srebrny medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, a jeden z zawodników – Oskar Fajfer, poza zdobyciem trzeciego miejsca w zawodach Brązowego Kasku, uczestniczył w cyklu imprez w ramach Mistrzostw Świata do 21 lat ” – dodaje Maciej Duszczak.

Podpisana umowa sponsorska dotyczy również drużyny seniorskiej startującej obecnie w I lidze. Firma Cembrit została sponsorem biznesowym zespołu, w tym również sponsorem biegu młodzieżowego we wszystkich meczach ligowych. Logotyp Spółki widoczny będzie na specjalnych koziołkach reklamowych oraz dmuchanych bandach na terenie stadionu. Zostanie również umieszczony w zakładce „Sponsorzy” na oficjalnej stronie klubu: www.start.gniezno.pl.

Firma Cembrit to producent wysokiej jakości włókno-cementowych materiałów budowlanych stosowanych na dachach oraz elewacjach. Firma jest cześcią Cembrit Holding A/S – europejskiego lidera w produkcji włókno-cementowych dachów i elewacji, który nieprzerwanie od ponad osiemdziesięciu lat intensywnie pracuje nad właściwościami i możliwościami włókno-cementu.

CORE PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.