Google uruchomi sklep z tabletami – Portal PR - 24PR
Google uruchomi sklep z tabletami

31.03.2012 Kategoria: Handel, Tablety. Autor: admin

The Wall Street Journal upublicznił informację, iż internetowy gigant zamierza prowadzić sprzedaż tabletów, za pośrednictwem własnego sklepu internetowego. Według najnowszych doniesień w ofercie sklepu miałyby się znaleźć tablety pod marką Googla produkowane przez Samsunga oraz Asusa i działające na Androidzie. Model biznesowy opiera się na sprzedaży przez Google sprzętu bezpośrednio użytkownikom, co pozwala na skrócenie łańcucha pośredników. Dzięki firma temu chce podjąć rywalizację cenową takimi produktami jak Amazon Kindle Fire  oferując tani, a jednocześnie „wypasiony” tablet.

Google ma już doświadczenie w sprzedaży internetowej sprzętu telefonicznego. Podobną strategię firma z Mountain View próbowała zastosować wprowadzając Nexus One. Krok ten nie okazał się sukcesem. Po porażce pierwszego modelu Nexusa Google zamknęło możliwość bezpośredniej sprzedaży smartfonów. Do oferty internetowej nie wszedł bowiem żaden inny.

Źródło: The Wall Street Journal

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.