Grupa BZ WBK zNOKAUTowała GPW – Portal PR - 24PR
Grupa BZ WBK zNOKAUTowała GPW

05.03.2012 Kategoria: Rynek kapitałowy. Autor: admin

Grupa BZ WBK zakończyła realizację pierwszej oferty publicznej Grupy Nokaut S.A., firmy prowadzącej m.in. internetową porównywarkę cen Nokaut.pl. Specjaliści z Obszaru Rynków Kapitałowych BZ WBK potwierdzają, że udane IPO – pierwszy w tym roku debiut na GPW – to przede wszystkim zasługa ciekawego profilu spółki, która w obszarze zainteresowań inwestorów była od dłuższego czasu.

Nokaut.pl reprezentuje perspektywiczny segment prawdziwego e-commerce, którego nie było dotychczas na GPW: porównywarki cenowe. Z tego powodu akcje tej spółki są pożądane przez inwestorów jako element ich portfeli. Dodatkowo spółka ma ambitne, jasno sprecyzowane plany rozwojowe, dzięki którym może stać się liderem rynku – mówi Piotr Wiła, reprezentujący Obszar Rynków Kapitałowych BZ WBK, doradcę finansowego spółki w procesie IPO.

Jednocześnie specjaliści z ORK BZ WBK wskazują, że spółce sprzyjała widoczna w okresie oferty poprawa klimatu na rynkach kapitałowych, co przełożyło się na realny popyt ze strony kupujących. Po tym, jak w drugiej połowie minionego roku rynek pierwotny praktycznie zamarł, uważnie obserwowaliśmy nastroje na rynkach, i gdy tylko dostrzegliśmy odradzający się sentyment na rynku akcji, wspólnie ze spółką wróciliśmy do zawieszonych działań. Trzeba pamiętać, że w tym momencie na rynku panuje spora konkurencja o kapitał, więc decyzja o momencie oferty musi być podjęta szybko i trafnie, a sam finał procesu przeprowadzony bardzo sprawnie. W przypadku Nokaut.pl udało nam się jedno i drugie – mówi Tomasz Ciborowski, dyrektor departamentu IPO i Nowych Emisji Obszaru Rynków Kapitałowych BZ WBK.

Eksperci ORK BZ WBK w najbliższych tygodniach spodziewają się powoli rosnącej aktywności inwestorów, uzależnionej jednak w decydującej mierze od wydarzeń w strefie euro i siły ich echa na rynkach kapitałowych. Jeśli rynkami nie będą wstrząsać dramatyczne informacje z gospodarki europejskiej, to spółki, zachęcone pierwszym w tym roku debiutem na GPW, będą powoli wracały do wcześniej zwieszonych procesów. Nie jesteśmy jeszcze w sytuacji, w której kapitał będzie swobodnie płynął do chętnych na niego spółek, ale trzeba pamiętać, że każdy debiutant to indywidualny przypadek. Tajciekawsze podmioty, szczególnie jeśli będą mieć dobrze przeprowadzony proces, mogą liczyć na popyt kupujących – wskazuje Tomasz Ciborowski z ORK BZ WBK.

Jako pierwszy debiutant na rynku głównym GPW Nokaut.pl zebrał z rynku 31 mln zł. W transzy detalicznej stopa redukcji wyniosła 39,9%. Transakcje wspólnie prowadziły Obszar Rynków Kapitałowych BZ WBK, jako doradca finansowy spółki, oraz Dom Maklerski BZ WBK, jako oferujący.

***

Obszar Rynków Kapitałowych Banku Zachodniego WBK (ORK BZ WBK)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.