Internet Starter od UPC – Portal PR - 24PR
Internet Starter od UPC

31.03.2012 Kategoria: Technologie. Autor: admin

UPC udostępnia Internet Starter, zapraszając do udziału w akcji „Zrób coś dobrego dla Bliskiego”. Ponad 9 milionów Polaków 50+ nie korzysta z Internetu.

Ponad 9 milionów Polaków po 50. roku życia, nie potrafi korzystać z Internetu i nie ma motywacji, by go poznać, przez co są wykluczeni społecznie. Z inicjatywy UPC Polska powstała superprosta bezpłatna aplikacja, Internet Starter, która stwarza nowe możliwości na poznanie wirtualnego świata przez osoby nie potrafiące poruszać się po sieci. UPC chce zachęcić młode osoby do zaproszenia swoich bliskich, rodziców i dziadków do poznania Internetu w ramach akcji „Zrób coś dobrego dla Bliskiego”.

„Zrób coś dobrego dla Bliskiego” i zaproś go do internetu

Nowe technologie są dla wszystkich, nie tylko dla młodych. Umiejętność korzystania z Internetu jest warunkiem pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym, towarzyskim i kulturalnym, jednak wiele dojrzałych osób nie potrafi się po nim poruszać. Z myślą o nich powstał Internet Starter. Dzięki pomocy bliskiej osoby oraz innowacyjnej aplikacji nauka podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu będzie dużo łatwiejsza. Wystarczy godzina naszego czasu, by w prosty sposób pokazać Bliskiemu, jak komunikować się przez Internet, rozwijać pasje, a nawet znaleźć nowych przyjaciół.

Internet Starter

Internet Starter to doskonałe narzędzie, które sprawi, że korzystanie z internetu będzie banalnie proste i otworzy Bliskiemu świat pełen nowych możliwości. Na internetstarter.com.pl można stworzyć łatwą i przejrzystą, spersonalizowaną stronę z ikonami dla nowego użytkownika Internetu. Dzięki Internet Starterowi nasi Bliscy będą mogli z łatwością korzystać z ulubionych stron internetowych. Internet Starter zachowuje ich własny URL (adres strony internetowej), do którego będą mogli mieć dostęp z dowolnego komputera. Każdy, kto przygotowuje Internet Starter dla Bliskiego, może zamieścić na nim swoje zdjęcie wraz z informacją, która przypomni nowemu użytkownikowi internetu, że zawsze może zadzwonić do swojego młodego nauczyciela w razie problemu lub pytań.

UPC. Łączymy Pokolenia.

UPC Polska, dostawca najszybszego Internetu w kraju, od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne, które pomagają osobom dojrzałym dołączyć do społeczności internetowej, a tym samym prowadzą do poprawy jakości ich życia i zmniejszenia poziomu wykluczenia cyfrowego w Polsce. Internet Starter jest częścią projektu „UPC. Łączymy pokolenia”, którego celem jest przede wszystkim zachęcenie młodych osób do nauczania starszaków obsługi Internetu. Do akcji przyłączyli się już Beata Sadowska i Michał Piróg. Internet Startery przygotowane z myślą o ich rodzicach znajdują się w Galerii: http://www.internetstarter.com.pl/page/gallery/

Akcję „Zrób coś dobrego dla Bliskiego” wspiera Onet.

Więcej na: http://www.internetstarter.com.pl/

Odwiedź nas także na profilu UPC Polska na FB w specjalnie dedykowanej zakładce: UPC. Łączymy pokolenia.

Dane:
• Ponad 9 milionów Polaków 50+ nie korzysta z Internetu, w tym 4 mln z nich ma dostęp do sieci.
• W Polsce tylko 19% osób w wieku 55+ korzysta z Internetu, tymczasem np. w Islandii 76%, Szwecji – 71%, a w Wielkiej Brytanii – 56%
• Główna barierą w poznaniu Internetu przez osoby 50+ w Polsce jest brak motywacji (46%) i brak umiejętności (11%).

Więcej danych nt. wykluczenia cyfrowego na: http://dojrzaloscwsieci.pl/raporty.html

UPC Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.