Konkurs Young Design 2012 – Portal PR - 24PR
Konkurs Young Design 2012

14.03.2012 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza na 5. edycję konkursu Young Design dla młodych, przedsiębiorczych projektantów wzornictwa przemysłowego.

Young Design to pierwszy w Polsce program stypendialny, którego celem jest wyłonienie projektanta o największym potencjale rynkowym, gotowego podjąć profesjonalną współpracę z przedsiębiorcami. Główną nagrodą w konkursie jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych

Głównym celem programu jest wspieranie rozwoju i doskonalenie zawodowe młodych designerów, pomoc w zrozumieniu aktualnych wymagań i realiów rynkowych, a także promocja najzdolniejszych, młodych, polskich projektantów.

Uczestników konkursu oceniać będzie Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu – polskich i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów. Prezentowane przez finalistów projekty, poza walorami użytkowymi i estetycznymi, będą oceniane pod kątem innowacyjności, zastosowania rozwiązań ergonomicznych i atrakcyjności rynkowej. Ponadto uczestnicy konkursu będą musieli odpowiedzieć na pytania jurorów. Nagrodę otrzyma projektant, który poza dobrym projektem najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.

Laureat konkursu otrzyma również inne cenne nagrody m.in. staż w prestiżowym studiu projektowym.

Ponadto wszyscy finaliści odbędą szkolenia przygotowujące do finałowej prezentacji przed Kapitułą Biznesową.

Na portfolia projektantów czekamy do 30 kwietnia 2012!

Patronat honorowy nad programem Young Design przyjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski.

Szczegóły na stronie www.iwp.com.pl/young_design

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.