KSU – profesjonalna pomoc dla przedsiębiorców – Portal PR - 24PR
KSU – profesjonalna pomoc dla przedsiębiorców

26.03.2012 Kategoria: Finanse firmy. Autor: admin

Coraz więcej przedsiębiorców potrzebuje fachowej pomocy w rozwoju swojego biznesu. W szczególności szukają oni porady przy wypełnianiu i weryfikacji wniosków o dofinansowanie projektów finansowanych ze środków UE. Należy jednak starannie dobierać partnerów, którzy mogą zaoferować fachową pomoc, aby uniknąć niepotrzebnych opłat np. za materiały dostępne w Internecie. Pewnym i godnym zaufania źródłem informacji, są ośrodki Krajowego Systemu Usług koordynowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dlaczego warto korzystać z wiarygodnych partnerów?

Krajowy System Usług (KSU) to koordynowana przez Polska Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sieć 52 ośrodków świadczących usługi dla przedsiębiorców oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Usługi informacyjne KSU poprzedzone są diagnozą potrzeb lub problemów przedsiębiorcy związanych z zakładaniem oraz prowadzeniem firmy i polegają na przekazaniu mu wiedzy w tym zakresie. Wszystkie ośrodki działające w ramach systemu działają według jednolitych, wysokich standardów, które podobnie jak wiedza konsultantów są regularnie monitorowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. O profesjonalizmie konsultantów KSU przekonało się już blisko 200 000 klientów.

KSU oferuje bardzo szeroki zakes usług dla osób będących na różnym etapie rozwoju swojej firmy.tłumaczy Mariola Misztak-Kowalska dyr. Departamentu Rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu PARP.

Uzyskanie informacji to jednak nie wszystko. W ofercie KSU znalazł się również szereg usług doradczych.

„Asysta w rozpoczynaniu działalności gospodarczej” której celem jest wsparcie początkującego przedsiębiorcy we wszystkich aspektach zakładania działalności gospodarczej, tj.: przeprowadzenie analizy pomysłu w kontekście zasadności prowadzenia, potrzeb rynku i konkurencji, plus ewentualne korekty pomysłu, pomocy w przygotowaniu biznesplanu przedsięwzięcia oraz dokumentów niezbędnych do jego rejestracji.

Druga usługa doradcza, skierowana jest do już działających przedsiębiorców. Jest nią asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej. Obejmuje ona doradztwo w czterech podstawowych obszarach działalności firmy tj.: formalno-prawne obowiązki związane z prowadzeniem firmy, marketing, organizacja oraz finansowanie przedsiębiorstwa.

Pomoc za niewielkie pieniądze

Profesjonalne doradztwo wcale nie musi być drogie. Usługi informacyjne świadczone przez KSU są bezpłatne, natomiast doradztwo jest dofinansowane aż w 90% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu maksymalny koszt dla klienta wyniesie zaledwie 240 zł.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.