Medical Missions for Children z Polycom – Portal PR - 24PR
Medical Missions for Children z Polycom

07.03.2012 Kategoria: Technologie, Wieści za spółek, zdrowie. Autor: admin

Fundacja Polycom przekazała rozwiązania technologiczne na rzecz globalnego programu Telemedicine Outreach organizacji Medical Mission for Children (MMC), który zapewnia bezpośrednią opiekę nad ponad 28 tysiącami chorych dzieci

Firma Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM) wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny standardowej komunikacji zunifikowanej (UC), poinformowała, że pomogła organizacji Medical Missions for Children (MMC) objąć siecią telemedyczną kolejny kraj – Armenię. Jest to następny etap współpracy w ramach 12-letniego partnerstwa firmy Polycom (reprezentowanej przez Fundację Polycom) oraz MMC. Jej celem jest zmniejszenie różnic w dostępie do wiedzy występujących w globalnej społeczności medycznej. Za pośrednictwem sieci, organizacja MMC, wykorzystując platformę Polycom® RealPresence® i urządzenia RealPresence do współpracy wideo, pozwala lekarzom-ochotnikom ze Stanów Zjednoczonych udzielać konsultacji oraz badać i opracowywać plany leczenia dzieci w Armenii. Lekarze z MMC pracują z dziesiątkami tysięcy pacjentów w ponad 100 innych krajach.

Partnerstwo Fundacji Polycom i MMC na ratunek dzieciom od ponad 12 lat

W ubogich krajach dzieci poniżej piątego roku życia stanowią 30 proc. ogólnej populacji chorych. Spośród 11 milionów niespełna pięcioletnich dzieci, które umierają każdego roku, ponad 85 proc. pochodzi z krajów o niskim standardzie opieki medycznej. Niestety, oznacza to, że aż 40 000 dzieci umiera każdego dnia. Dzięki sieci telemedycznej Polycoma, organizacja MMC radykalnie zwiększyła jakość opieki pediatrycznej nad poważnie chorymi dziećmi, które mieszkają w obszarach o ograniczonej dostępności usług medycznych.

„Możliwość informowania lekarzy o nowych lekach i procedurach oraz asystowania w skutecznym diagnozowaniu i leczeniu pacjentów na duże odległości za pośrednictwem osobistych interakcji i wymiany danych w czasie rzeczywistym tworzy nowy paradygmat międzynarodowej pediatrii — powiedział Frank Brady z MMC. — Nasza organizacja stawia sobie za cel pomoc dzieciom z całego świata poprzez szerzenie wiedzy medycznej za pośrednictwem Globalnej Telemedycznej Sieci Edukacyjnej”.

Michael Lamacchia, doktor medycyny, szef wydziału pediatrii w St. Joseph’s Children’s Hospital, wyjaśnia zalety medycznej współpracy wideo z perspektywy pojedynczego lekarza: „Podczas udziału w telemedycznej sesji MMC szczególnie zaimponowało mi, że znajduję się w tym samym pomieszczeniu co pacjent i lekarz, któremu udzielam konsultacji. Mogę zbadać dziecko oddalone o osiem tysięcy kilometrów i posłuchać bicia jego serca zupełnie tak, jakbym używał własnego stetoskopu”.

Objecie Armenii telemedyczną siecią Polycoma

Inicjatywa rozszerzenia sieci wideo Polycom na Armenię rozpoczęła się od przekazania funduszy przez Fundację Richarda D. Donchiana na rzecz polepszenia opieki nad pacjentami i rozwoju zawodowego lekarzy opiekujących się armeńskimi dziećmi. Teraz dwa ośrodki telemedyczne wyposażone w systemy wideo Polycom® HDX® są połączone z programem Telemedicine Outreach organizacji MMC. Lekarze MMC specjalizujący się w chorobach zakaźnych, kardiologii, pulmonologii, gastroenterologii, onkologii, neurologii i nefrologii konsultują zdalnie ponad 100 pacjentów rocznie w tym kraju (zob. wideo).

„Technologia wideo firmy Polycom jest liną ratunkową dla wielu chorych dzieci — powiedział John Riehl, prezes i główny dyrektor operacyjny MMC. — Na przykład, niedawno użyliśmy platformy Polycom, aby połączyć grupę amerykańskich neurologów dziecięcych z armeńskimi lekarzami i przeprowadzić konsylium w sprawie czteroletniej dziewczynki, która nie mogła samodzielnie oddychać. Po konsultacji telemedycznej lekarze ze Stanów Zjednoczonych ustalili, że dziewczynka cierpi na rzadką polineuropatię (CIDP). W ciągu zaledwie kilku dni od postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia za pośrednictwem MMC dziewczynka zaczęła samodzielnie oddychać, a obecnie w pełni wróciła do zdrowia”.

Platforma RealPresence oferuje bezpieczną współpracę wideo zoptymalizowaną pod kątem potrzeb danego użytkownika, niezależnie od miejsca pobytu (w podróży, domu, pracy, sali konferencyjnej lub w immersyjnym pomieszczeniu) oraz urządzenia do tego wykorzystywanego (smartfony, tablety, laptopy, komputery stacjonarne, systemy biurowe i pokojowe). Sieć telemedyczna MMC działa na platformie RealPresence i łączy terminale wideo Polycom z urządzeniami medycznymi, takimi jak zdalne stetoskopy, oftalmoskopy i otoskopy. MMC rejestruje i archiwizuje każdą konsultację wideo za pomocą rozwiązania Polycom Video Content Management. MMC analizuje teraz rozwiązanie Polycom® RealPresence® Mobile, by ustalić jak wykorzystać tablety do rozszerzenia zasięgu sieci na jeszcze więcej lokalizacji.

„Niedawno przeprowadziliśmy sesję telemedyczną w sprawie dwuletniej armeńskiej dziewczynki z objawami żółtaczki i powiększonym brzuchem — powiedział dr Lamacchia. — Po telelekonsultacji, podczas której mogliśmy obejrzeć dziecko tak, jakbyśmy byli z nim w jednym pokoju, doszliśmy do wniosku, że cierpi na rzadkie schorzenie autoimmunologiczne oraz zwłóknienie wątroby. Wideo Polycom o jakości HD pomogło nam w postawieniu tej diagnozy. Teraz stan dziewczynki poprawia się. Przypadki tego rodzaju sprawiają, że nasza praca przynosi ogromną satysfakcję, a ponieważ Polycom wkracza ze swoją technologią na rynek mobilny, takich sukcesów będzie jeszcze więcej”.

Mówiąc ściślej, platforma Polycom RealPresence i urządzenia telemedyczne firm trzecich umożliwiają jednoczesną transmisję multimedialnej treści HD, pozwalając lekarzom na udostępnianie wyników badań MRI, CT lub PET bez utraty jakości ani szczegółów, co daje organizacji MMC jeszcze więcej możliwości diagnozowania dzieci w Armenii i na całym świecie.

Jako sponsor programu Telemedicine Outreach organizacji Medical Missions for Children, firma Polycom łączy pediatrów z 27 instytucji medycznych w Stanach Zjednoczonych z 700 lekarzami i ich pacjentami w 100 krajach na całym świecie. Rozwiązania Polycom eliminują barierę odległości, gromadząc lekarzy, którzy służą swoją wiedzą, aby polepszyć stan zdrowia.

Rozwiązania UC Polycom, platforma i punkty końcowe Polycom RealPresence

Rozwiązania UC firmy Polycom stwarzają środowisko sprzyjające współpracy, które znacznie przyspiesza naukę i zwiększa stopień zaangażowania, a także ogólną produktywność i efektywność. Oferta obejmuje rozwiązania głosu i wideo HD do użytku osobistego, mobilnego i grupowego, a także immersyjną teleobecność. Polycom pomaga firmom każdej wielkości i ze wszystkich branż stać się wydajnymi miejscami pracy, w których ludzie współpracują na żądanie z dowolnej lokalizacji, przez dowolną sieć i za pomocą preferowanego urządzenia.

Platforma Polycom® RealPresence® to najbardziej kompleksowa infrastruktura programowa do uniwersalnej współpracy z wykorzystaniem wideo i jedyne w branży uniwersalne oprogramowanie pośredniczące, które obsługuje do 75 000 zarejestrowanych urządzeń oraz 25 000 przy jednoczesnych sesji. Platforma obejmuje uniwersalną współpracę z wykorzystaniem wideo, zarządzanie zasobami wideo, zarządzanie wirtualizacją, uniwersalny dostęp i zabezpieczenia oraz zarządzanie treścią wideo.

Polycom wraz z szerokim ekosystemem partnerskim oferuje najbardziej kompleksową, niezawodną i skalowalną platformę współpracy, która umożliwia dostarczanie rozwiązań UC pracownikom, partnerom i dostawcom – lokalnie lub z chmury

Polycom – informacje

Polycom jest globalnym liderem w dziedzinie standardowych rozwiązań komunikacji zunifikowanej (UC) do teleobecności, łączności wideo i łączności głosowej, których siłą napędową jest platforma Polycom® RealPresence®. Platforma ta jest zgodna z najszerszą gamą aplikacji oraz urządzeń biznesowych, mobilnych i społecznościowych. Ponad 400 000 organizacji z całego świata wykorzystuje rozwiązania Polycom do pracy zespołowej oraz spotkań twarzą w twarz z dowolnej lokalizacji, aby utrzymywać bardziej produktywne i efektywne relacje z współpracownikami, partnerami oraz istniejącymi i potencjalnymi klientami. Polycom wraz z szerokim ekosystemem partnerskim oferuje klientom najniższe łączne koszty użytkowania (TCO), skalowalność i bezpieczeństwo – zarówno w przypadku rozwiązań działających lokalnie, jak i udostępnianych w ramach hostingu lub dostarczanych z chmury. Więcej informacji o firmie Polycom można znaleźć pod adresem www.polycom.com lub w serwisach Twitter, Facebook i LinkedIn.

UWAGA: Plany, specyfikacje i opisy produktów podano tu wyłącznie w celach informacyjnych. Mogą się zmienić bez powiadomienia i nie podlegają żadnej gwarancji, jawnej ani domniemanej. Polycom zastrzega sobie prawo do zmodyfikowania planów przyszłych produktów w dowolnym momencie. Wspomniane tu produkty i ich specyfikacje nie są gwarantowane i zostaną dostarczone wtedy, kiedy i jeśli będą dostępne.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.