Nowa illy dla kolekcjonerów – Portal PR - 24PR
Nowa illy dla kolekcjonerów

26.03.2012 Kategoria: Wizualizacja. Autor: admin

Każda edycja puszek illy Art Collection jest genialnym, miniaturowym dziełem sztuki, na które z niecierpliwością czekają kolekcjonerzy i fani jednej z najbardziej rozpoznawalnych kaw na świecie. Tym razem oryginalną puszkę illy „All Create Together”, którą już można kupić w Polsce, stworzył afrykański artysta Alioum Moussa.

Od 20 lat, pod szyldem illy Art Collection, powstają unikatowe kolekcje przedmiotówcodziennego użytku, projektowane przez największe nazwiska światowego designu, które z powodzeniem wpisują się w kanonysztuki użytkowej.Limitowane edycje filiżanek i puszek cieszą się wielkim uznaniem znawców sztuki współczesnej, a także są pożądanymi gadżetami przez kolekcjonerów na całym świecie. Począwszy od 2006 roku designerska kolekcja illy została rozszerzona o metalowe puszki z kawą, których limitowane edycje pojawiają się dwa razy do roku.

Projekt puszki illy stworzony przez Alioum Moussa, wielodyscyplinarnego twórcę z Kamerunu, stanowi dzieło sztuki zainspirowane doświadczeniami artysty w ramach Fundacji Cittadellarte – Pistoletto w Biella. Puszkailly„All Create Together” przedstawia kontrast twórczości powstały pomiędzy rodzimym Kamerunem projektanta, a włoskim Piemont. Rezultatem zderzenia dwóch kultur jest niezwykle energiczny, żywy design w ciepłych, charakterystycznych dla Afryki barwach, połączony z chłodniejszymi kolorami odzwierciedlającymi kontynent europejski. Utalentowany artysta wizualny, który mieszka i pracuje w Douala w Kamerunie jest konsultantem w dziedzinie designu i grafiki. W swoich pracach inspiruje się głównie środowiskiem naturalnym. Ponadto bierze czynny udział w projektach artystycznych na całym świecie, głównie w Europiei USA. W grudniu 2010 roku AlioumMoussadołączył również dospołeczności zrzeszonej pod szyldem illysustainArt.org, gdzie można obejrzećwybrane dzieła tego artysty.
Seria „All Create Together” dołączyła dowcześniejszychedycji illy Art Collection, wśród których znalazły się projekty stworzone przez artystów tj.: James Rosenquist, Michael Lin,SebastiãoSalgado, czy TobiasRehberger czy Michelangello Pistoletto.Połączeniedoskonałościkawy illy z wysublimową sztuką współczesną, zawiera nowa, 250 gramowa puszka dostępna w cenie 31 zł w sieci Espressamente illy w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 62, a także w wielu innych dobrych sklepach i delikatesach.

Dystrybutorem illy w Polsce jest NORTH COAST

Więcej na: http://www.espressamente-illy.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.