Nowa Polityka prywatności Google wdrożona – Portal PR - 24PR
Nowa Polityka prywatności Google wdrożona

01.03.2012 Kategoria: INTERNET, Komputery, PRAWO. Autor: admin

Dzisiaj (1 marca) zaczęła obowiązywać zaktualizowana Polityka prywatności Google. „Kiedy korzystarz z naszych produktów, niech pozostanie jasne, że to ten sam Google, do którego się przyzwyczaiłeś, z tymi samymi mechanizmami ochrony” – pisze na firmowym blogu Alma Whitten, Director of Privacy, Product and Engineering.

Pełny Manifest prywatności firmy Google opublikowano poniżej:

„Dzięki tym zmianom będziemy mogli ulepszać nasze produkty w sposób, który docelowo pomoże użytkownikom czerpać z internetu jak najpełniej.
Przeprowadziliśmy największą kampanię informacyjną w historii Google, aby zaplanowane zmiany wytłumaczyć. Pomimo tego, wokół nowej Polityki prywatności jest wiele nienależnego zamieszania oraz wprowadzających w błąd informacji.

Warto mieć jednak na uwadze, co następuje:
Naszą Politykę prywatności można teraz dużo łatwiej zrozumieć
W nową Politykę prywatności złożyliśmy kluczowe elementy z ponad 60 regulacji właściwych dla odrębnych produktów. Nie ma już więc potrzeby żebyś sam był sobie mini-wyszukiwarką, chcąc się zorientować o co w nich chodzi. Nowa Polityka prywatności w przypadku większości naszych usług tłumaczy teraz prostym językiem jakie dane gromadzimy i jak możemy je wykorzystać.

Nasza Polityka prywatności pozwoli nam budować lepsze, bardziej intuicyjne usługi Google dla zalogowanycyh użytkowników.
Kiedy jesteś zalogowany w Google, oczekujesz, że nasze produkty będą dobrze współpracowały między sobą. Pracując w Dokumentach Google i chcąc komuś coś udostępnić w Gmailu, oczekujesz że gotowy do użycia adres e-mail już tam będzie. Nasze zasady prywatności zawsze pozwalały nam na łączenie informacji z różnych usług w ramach jednego konta, co pozwalało nam efektywnie wykorzystywać dane, by zapewnić usługi lepszej jakości. Jednak do tej pory byliśmy ograniczeni w możliwości łączenia informacji z historii YouTube i wyszukiwarki w ramach jednego konta. Nasza nowa Polityka prywatności jest wolna od tych niespójności, dzięki czemu możemy lepiej wykorzystywać dostępne Ci informacje, kiedy korzystasz z Google.

W przyszłości, jeśli często będziesz wyszukiwał informacji o Jamie Oliverze, będziemy mogli zaproponować filmy z jego udziałem gdy będziesz wyszukiwał przepisów na YouTube. Będziemy też mogli sugerować reklamy jego książek kucharskich, gdy będziesz korzystał z którejś z witryn Google.

Nie zmieniają się ustawienia kontroli prywatności
Nowa polityka nie zmienia żadnych dotychczasowych ustawień prywatności i sposobu w jaki dane są udostępnianie poza Google. Nie gromadzimy żadnych nowych czy dodatkowych informacji na temat użytkowników. Nie będziemy sprzedawać Twoich danych. I nadal będzemy stosować wiodące w branży mechanizmy bezpieczeństwa aby informacje dotyczące Ciebie pozostały zabezpieczone.

Jeśli uważasz, że udostępnianie informacji nie poprawi Twoich doświaczeń korzystając z Google, możesz wykorzystać narzędzia edycji lub wyłączyć historię wyszukiwania, bądź historię YouTube. Możesz zdecydować w jaki sposób reklamy są dopasowywane do Twoich zainteresowań czy też przeglądać sieć w trybie incognito korzystając z Chrome. Możesz korzystać z usług takich jak wyszukiwarka, Mapy i YouTube nie będąc zalogowanym. Możesz nawet rozdzielić swoje informacje na kilka kont, ponieważ nie łączymy informacji między kontami. Pozostajemy oddani zasadzie uwalnienia danych, jeśli więc chcesz zabrać je gdzie indziej, możesz to zrobić.

Będziemy nadal poszukiwać sposobów, by ułatwić Ci zrozumienie i kontrolę nad tym jak wykorzystujemy informacje, które zdecydowałeś się nam powierzyć. Budujemy Google dla Ciebie i uważamy, że zmiany w Polityce prywatności spowodują, że nasze usługi będą jeszcze lepsze.”

Blog Google Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.