Opieka posprzedażowa – nowa usługa dewelopera – Portal PR - 24PR
Opieka posprzedażowa – nowa usługa dewelopera

14.03.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Konkurencja między deweloperami sprawiła, że ich oferta obejmuje coraz mniej standardowe usługi. Firmy propunują rabaty na wykończenie mieszkania, rozdają w prezencie auta, a nawet zapewniają pomoc osobistego asystenta. Wybierając dewelopera, warto zatem zwrócić uwagę na to co oferuje i czy po sfinalizowaniu transakcji nie zostawia on klienta samego sobie.

Osoby planujące zakup własnego „m” mają w czym wybierać. Według danych GUS, tylko w 2011 r. deweloperzy oddali do użytku 50 187 nowych mieszkań. Nadpodaż ofert na rynku nieruchomości i niski popyt sprawiają, że to klienci dyktują warunki. Deweloperzy, chcąc sprostać rosnącym wymaganiom, proponują duże upusty i promocje np. w cenie mieszkania oferują komórkę lokatorską, garaż, a nawet samochód. Kupujący mogą też coraz częściej liczyć na tzw. opiekę posprzedażową.

Deweloperom zależy na długofalowych i dobrych relacjach z klientami, dlatego uatrakcyjniają swoją ofertę o nowe pomysły, tj. usługi concierge, wykańczanie mieszkań pod klucz czy udział w programie oszczędnościowym. W ten sposób deweloper już nie tylko sprzedaje i buduje mieszkania, ale przede wszystkim buduje komfort naszego życia – mówi Piotr Paterowicz z Home Profit Polska. – Wymierne korzyści można odczuć np. dzięki karcie zniżkowej. Średnia kwota, jaką przeznacza statystyczna rodzina na wyposażenie nowego mieszkania o powierzchni 46 m2 wynosi 52 000 zł. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że rabaty z reguły wynoszą ok. 20 proc., można wówczas zaoszczędzić 8 000 zł – dodaje.

Z punktu widzenia nabywcy istotne jest nie tylko wsparcie, jakie zapewnia deweloper w procesie sprzedaży, ale także pomoc w urządzeniu mieszkania czy w organizacji spraw z codziennego życia.

Urządzaj i oszczędzaj

Kompleksowe wykańczanie mieszkań pod klucz ma swoich zwolenników wśród osób, które cenią czas i nie chcą go tracić na bieganie po sklepach. Z drugiej strony od tego rozwiązania odstrasza cena – metr kwadratowy mieszkania wykończonego przez dewelopera jest droższy od 300 do nawet 3 000 zł. Poza tym oferta pod klucz ogranicza się tylko do kilku wariantów, przez co nie można zrealizować własnego pomysłu na aranżację.

Nasze mieszkania zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić mieszkańcom maksymalną swobodę w zagospodarowaniu przestrzeni. Z naszych obserwacji wynika jednak, że klienci lubią sami decydować o kolorze płytek czy rodzaju podłogi, dlatego sami nie wykańczamy lokali – mówi Agnieszka Węgrowska, kierownik marketingu i PR w firmie Nickel Development. – Zamiast oferować gotowe rozwiązania wszelkimi możliwymi sposobami staramy się zredukować koszty związane z urządzaniem wnętrza. W ramach klubu Nickel Partner nasi klienci mogą korzystać z dużych zniżek w sklepach meblowych, RTV i AGD, dekoratorniach wnętrz, ale nie tylko. Zniżki oferują również siłownie, operatorzy sieci komórkowych, salony fryzjerskie, telewizje cyfrowe i wiele innych – dodaje. Ważne również jest to, że właścicielowi nowego lokum do wszystkich zniżek dostęp przyznawany jest bezpłatnie.

Pełen serwis

Jeszcze kilka lat temu usługa osobistego asystenta była synonimem luksusu, teraz pomoc w organizacji przyjęcia, rezerwacji biletów lotniczych czy zrobieniu zakupów oferuje coraz więcej deweloperów. Serwis concierge możemy znaleźć zarówno w ekskluzywnych apartamentowcach, jak i na osiedlach mieszkaniowych. Koszt dodatkowych świadczeń uzależniony jest od rodzaju usług i waha się od 200 zł do 600 zł.

Deweloperzy nie zapominają też o rodzinach. Chcąc ułatwić życie zapracowanym rodzicom, na osiedlach otwierają kluby malucha i sale zabaw. Dzięki bliskości placówki i elastycznym godzinom otwarcia, rodzice mogą w każdej chwili odebrać dziecko. Co prawda pobyt malucha w takim miejscu jest dodatkowo płatny, ale mieszkańcy mogą liczyć na spore zniżki.

Kupując mieszkanie warto więc dokładnie przestudiować oferty deweloperów i sprawdzić, ilu z nich daje coś więcej niż tylko klucze do wymarzonego M.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.