Perium.pl – nowy na polskim rynku serwis sprzedaży plików – Portal PR - 24PR
Perium.pl – nowy na polskim rynku serwis sprzedaży plików

05.03.2012 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

Swoją premierę odnotował Perium.pl – innowacyjny na polskim rynku serwis zajmujący się sprzedażą plików. Pomysł zrodził się, gdy jeden z założycieli odkrył, że na rynku krajowym brakuje rozwiązania do sprzedaży kursów i plików przez internet. I tak, w oparciu o zagraniczny odpowiednik powstała pierwsza taka platforma w Polsce. Inicjatorzy postanowili udoskonalić ją dodając nowe funkcjonalności, takie jak choćby narzędzie płatnego dostępu.

Skąd pomysł?
Podobno „przypadek jest najlepszym detektywem”. I tak też było z Perium.pl.
Chciałem sprzedawać kursy i poradniki przez Internet. Jednak jedynym serwisem, który specjalizował się w tego typu usługach, był amerykański ClickBank.com. Na polskim rynku nie było odpowiednika, a sprzedaż kursów w języku polskim na anglojęzycznym serwisie mijała się z celem. I tak, w ten oto sposób zrodziła się idea Perium.pl – mówi Maciej Matysik, właściciel serwisu.
Warto zaznaczyć, że łączna sprzedaż na zagranicznym portalu przekroczyła 2 miliardy dolarów i utrzymuje się na poziomie 2 milionów dolarów dziennie.

Czym właściwie zajmuje się Perium.pl?
Perium.pl to nie tylko sprzedaż produktów cyfrowych, choć jest to jego głównym założeniem. Sprzedaż ta została całkowicie zautomatyzowana, co pozwala znacznie oszczędzić czas sprzedawcom. Reklamą produktu, dystrybucją do klienta i wszelkimi rozliczeniami zajmuje się system. Rozpoczęcie sprzedaży własnych produktów trwa zaledwie kilka minut. Dodatkowym atutem jest fakt, iż jedyną opłatą, jaką pobiera portal jest prowizja od faktycznie zrealizowanej transakcji. Aplikacja w pełni integruje się ze stroną internetową autora produktu i sprzedaż zachodzi właśnie z jej poziomu.

Ponadto, serwis został udoskonalony o nowe funkcje. Jedną z nich jest narzędzie płatnego dostępu. Usługa ta pozwala na pobieranie opłat za dostęp do wybranej treści bądź całego serwisu internetowego przy pomocy jednorazowych kodów dostępu, bądź opłat abonamentowych. Kanałem płatności będzie tutaj przelew oraz karta płatnicza, co jest dużą wartością dodatnią dla użytkowników.
Dodatkowymi funkcjami Perium.pl są sprzedaż wielu plików na jednej stronie internetowej oraz kreator stron ofertowych, dostępny w panelu użytkownika.

Dla kogo?
Korzystanie z serwisu nie wymaga zarejestrowanej działalności gospodarczej, dlatego w dużej mierze kierujemy go do młodych ludzi chcących zarabiać na dzieleniu się swoją wiedzą bądź umiejętnościami – podkreśla właściciel serwisu, Maciej Matysik. Odbiorcą usług Perium.pl są również firmy, które chcą zapewnić sobie dodatkowy kanał dystrybucji tworzonych produktów cyfrowych.

Źródłem dochodu projektu mają być prowizje od zrealizowanych transakcji, które sięgają maksymalnie 10%, a także opłaty za opcje dodatkowe, takie jak hosting plików czy wyróżnienie produktu.

W partnerach siła!
Perium.pl stworzyło unikatowy system partnerski, którego celem jest promocja produktów sprzedawców oraz stworzenie stałego źródła dochodu dla jego uczestników. Ten rozbudowany program zakłada prowizję z trzech źródeł, co zmaksymalizuje zysk partnerów. Dodatkowo, użytkownicy mogą liczyć na bezpłatne materiały szkoleniowe oraz narzędzia, mające na celu poprawienie wyników sprzedażowych.
Sprawdzanie funkcjonalności serwisu zostało ukończone. Po serii testów i poprawek, stronę oddano do użytku i już są na niej pierwsze oferty sprzedażowe.

www.perium.pl

Fast PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.