SaxoTrader na iPhone’a i Androida – Portal PR - 24PR
SaxoTrader na iPhone’a i Androida

11.03.2012 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Saxo Bank, lider w zakresie transakcji i inwestycji internetowych, wprowadził nową aplikację tradingową na iPhone’a i Androida. Aplikację można pobierać bezpłatnie – zapewnia ona dostęp do informacji rynkowych, w tym wiadomości, analiz, wideoblogów, komentarzy, badań, kalendarza finansowego a także notowań i wykresów dla ponad 13 tysięcy instrumentów finansowych.

Aplikacja została po raz pierwszy użyta przez profesjonalnego BASE jumpera, który zawarł transakcję walutową w trakcie skoku z Hutchinson Peak w pobliżu Kapsztadu. Wspomniany BASE jumper kupił 1 000 000 EURUSD spot po cenie 1,26969. Transakcja została potwierdzona, gdy ciągle znajdował się w powietrzu.

Użytkownicy mogą przetestować platformę za pośrednictwem bezpłatnego rachunku demo. Dotychczasowi klienci dzięki aplikacji mają dostęp do swojego rachunku oraz mogą składać lub anulować zlecenia i zawierać transakcje w obrocie wszystkimi oferowanymi przez Saxo Bank produktami.

Nowa aplikacja wykorzystuje otwartoźródłową technologię HTML5, a także zapewnia użytkownikom szybki, łatwy i wygodny dostęp do rynków finansowych. Posiada ona funkcje działające na wielu platformach — zoptymalizowana jest pod kątem szybkiego i elastycznego zawierania transakcji z wykorzystaniem ekranu dotykowego.

Saxo Bank udostępni nową technologię również ponad stu partnerom white label, aby umożliwić im zaoferowanie ich klientom własnych wersji tej mobilnej aplikacji. Pełne wdrożenie dla wszystkich partnerów zostanie ukończone jeszcze w II kwartale 2012 r.

Henrik Dyrholm Holst, Head of Platform Development w Saxo Bank, mówi:

„Dostrzegamy, że obecnie bardziej niż kiedykolwiek musimy wyróżniać się na tle konkurencji. To rozwiązanie umożliwia klientom Saxo Bank swobodny wybór urządzenia mobilnego – wiedzą oni, że Saxo Bank oferuje aplikację, która będzie działać niezależnie od tego, na co się zdecydują.”

Holst dodaje:
„Mimo że wprowadzana dziś aplikacja przeznaczona jest na iPhone’a i Androida, zastosowanie HTML5 umożliwia nam szybkie uzupełnianie listy obsługiwanych urządzeń – dzięki temu Saxo Bank zyskuje przewagę nad konkurentami z ograniczonym kapitałem na tworzenie i utrzymywanie osobnych aplikacji dla poszczególnych plaftorm. Osobne aplikacje nie sprawdzają się w wysoce zmiennych warunkach rynkowych, gdy liczba użytkowników określonych urządzeń mobilnych potrafi wzrosnąć lub zmaleć o kilkadziesiąt procent w trakcie kilku kwartałów. Nie chcąc zmuszać klientów do wiązania się z określonym typem urządzeń, Saxo Bank zdecydował się na strategię niezależną od platformy sprzętowej, dzięki czemu klienci mogą zdecydować się na urządzenie niezależnie od miejsca i czasu zapewniające im największy komfort
inwestowania.”

Czterominutowy film z tego spektakularnego wydarzenia dostępny jest pod linkiem: http://www.saxobank.com/mobile/saxotrader-anytime-anywhere

Baddog PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.