Smartfon zamiast CB? – Portal PR - 24PR
Smartfon zamiast CB?

22.03.2012 Kategoria: MOTO, Technologie. Autor: admin

Wybierając się w podróż nie trzeba już kupować drogiego urządzenia CB by być w stałym w kontakcie z innymi użytkownikami na drodze. Wystarczy odpowiednia aplikacja i telefon komórkowy. Smartfon zamiast CB? Dlaczego nie?!

Miłośnicy „czterech kółek” coraz częściej wyruszając w trasę, korzystają z pomocnych rozwiązań takich jak CB radio, nawigacja czy antyradar. Dla wielu kierowców stały się one nieodłącznym elementem podróży. Popularność tego typu rozwiązań sprawiła, że coraz więcej aplikacji tworzonych jest właśnie z myślą o zmotoryzowanych użytkownikach telefonów komórkowych.

W trasę, ale z czym?

CB radio jeszcze do niedawna używane było tylko przez zawodowych kierowców czy pracowników firm dostawczych i spedycyjnych, którzy pokonywali długie dystanse i przejeżdżali setki kilometrów. Co raz częściej i chętniej wykorzystywane jest ono jednak w prywatnych autach osobowych. Idea działania tego urządzenia jest prosta. Użytkownicy ostrzegają się nawzajem o zdarzeniach na drodze takich jak korki, remonty, a także kontrole fotoradarowe czy policyjne.

Standardowe urządzenie CB bywa jednak czasem kłopotliwe w użytkowaniu. Do najczęściej wymienianych niedogodności należą zakłócenia powstające w eterze, nieprzyjemne trzaski, problem kradzieży anten, spora liczba kabli. Do tego trzeba doliczyć także koszt zakupu rzędu około 250 zł. Na ratunek zmotoryzowanym wyszli twórcy oprogramowania CB na smartfony. Posiadając telefon komórkowy wyposażony w aplikację mobilnego radia, kierowca nie musi już montować odrębnego urządzenia w swoim samochodzie.

CB Radio w smartfonie

Mobilne CB radio można mieć zawsze przy sobie. Stanowi ono bowiem integralną część telefonu i niezależnie od tego gdzie jesteśmy, zawsze mamy do niego dostęp.

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań. Mobilne CB dostępne jest dla większości systemów operacyjnych. Możliwości tych programów jest wiele, a przy tym są one łatwe i wygodne w obsłudze. Niektóre z nich, tak jak CB Radio Chat czy Radar STOP CB, umożliwiają swoim użytkownikom prowadzenie bezpośredniej rozmowy, jak przez tradycyjne CB. Dodatkowo SpeedAlarm czy Yanosik pozwalają na wysłanie ostrzeżenia o kontroli policyjnej czy radarowej za pomocą naciśnięcia odpowiedniego przycisku na ekranie. Ponadto są także takie, które posiadają funkcję nawigacji czy traffic online (Yanosik). Koszty miesięcznego użytkowania w zależności od dostępnych aplikacji wahają się w granicach od 0 do 30 zł

Liczba mobilnych CB spełniających funkcję podobną do standardowego CB radia rośnie. Aplikacje stworzone z myślą o smartfonach wzbogacone są o szereg możliwości, których brakuje w tradycyjnym CB. Warto zatem zastanowić się czy postawić na klasykę czy nowoczesność.

Źródło: Creandi.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.