Sony zaktualizował oprogramowanie przyspieszające działanie aparatów α77 i α65 – Portal PR - 24PR
Sony zaktualizował oprogramowanie przyspieszające działanie aparatów α77 i α65

30.03.2012 Kategoria: Fotografia, Technologie. Autor: admin

Najnowsza aktualizacja wewnętrznego oprogramowania do wersji 1.05 umożliwia ponadto kompensację aberracji i winietowania w obrazach z jeszcze większej liczby obiektywów

Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.05, którą będzie można pobrać za darmo od 29 marca 2012 r., przyniesie kilka ulepszeń funkcjonalnych w obu aparatach. Oprócz poprawy szybkości działania, zapewni współpracę z dodatkowymi obiektywami Carl Zeiss i Sony z bagnetem typu A.

Kompensacja winietowania iaberracji Oba aparaty umożliwiają teraz korygowanie winietowania i bocznej aberracji chromatycznej w obrazach rejestrowanych 11 obiektywami z mocowaniem A, w tym sześcioma nowymi modelami:

• SAL-24F20Z (Carl Zeiss)

• SAL-85F14Z (Carl Zeiss)

• SAL-135F18Z (Carl Zeiss)

• SAL-70300G (G)

• SAL-35F18

• SAL-50F18

Sprawniejsze działanie
Dla zapewnienia większej sprawności i szybkości działania obu aparatów, wprowadzono także szereg udoskonaleń.

• Automatyczne sprawdzanie zdjęcia działa teraz szybciej; nie pojawia się informacja o przetwarzaniu

• Skróceniu uległ czas między użyciem wyłącznika a wyłączeniem urządzenia

• Poprawiono szybkość działania przedniego i tylnego pokrętła

Szybkość i dokładność działania automatyki ostrości

Poprawiono dokładność działania autofokusa przy nastawianiu ostrości w scenach z obiektami o dużej różnicy w kontraście (dotyczy SLT-A77), a przy korzystaniu z nowego superteleobiektywu 500 mm F4 G SSM Sony SAL500F40G uzyskano także szybsze nastawianie ostrości. W efekcie nabywcy tego produkowanego na zamówienie teleobiektywu o dużej jasności będą mogli szybciej uzyskać ostry obraz sportowca, dzikiego zwierzęcia lub innego odległego obiektu. Zarejestrowany użytkownicy aparatów z półprzezroczystym lustrem Sony α77/α65 będą mogli pobrać aktualizację wewnętrznego oprogramowania do wersji 1.05 za darmo, od 29 marca, spod następującego adresu: http://www.sony.pl/support/pl/hub/SLT-A

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.