Startup Weekend już za 6 tygodni w Trójmieście – Portal PR - 24PR
Startup Weekend już za 6 tygodni w Trójmieście

15.03.2012 Kategoria: Imprezy, STARTUP. Autor: admin

W dniach 27-29 kwietnia br. odbędzie się pierwsze trójmiejskie wydanie Startup Weekend, znanej na całym świecie imprezy, w trakcie której powstają innowacyjne pomysły internetowe.
W ostatni weekend kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni spotka się 100 pasjonatów internetu, którzy po stworzeniu kilkuosobowych grup poświęcą 54 godziny na przygotowanie pomysłu oraz fundamentu startupu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. Uczestników wspierać będą mentorzy, będący międzynarodowymi specjalistami i praktykami w dziedzinach IT, marketingu i komunikacji. W trakcie Trójmiasto Startup Weekend mentorami będą m.in. Krzysztof Kowalczyk z hardGAMMA Ventures, Michał Bachryj z Wirtualnej Polski oraz Alexander Koelpin z Berlin Partner.

Po intensywnych dwóch dniach pracy, w niedzielę, zespoły zaprezentują swoje projekty oraz otrzymają wartościowe informacje zwrotne od jury. Wyłoniony zostanie również najlepszy projekt trójmiejskiej edycji Startup Weekend.

Startup Weekend Trójmiasto w liczbach:

  • 1 minutę będą mieli uczestnicy, aby po raz pierwszy zaprezentować swój biznesplan
  • 10-20 najciekawszych pomysłów uczestnicy wyłonią w głosowaniu
  • 3-6 osób będzie tworzyło jeden zespół konkursowy 54 godziny, czyli nieco ponad 2 dni, potrwa praca zespołów
  • 100 miejsc przygotowali organizatorzy dla uczestników spotkania
  • 4 osobom zawdzięczamy zbliżającą się imprezę
  • 3 prelegentów zaprezentuje tematy poruszające zagadnienia technicznej i biznesowej strony tworzenia startupów technologicznych

Statystyki spotkań Startup Weekend mówią ponadto, że:

  • Ponad 36 proc. startup’ów powstających na imprezie nadal działa po 3 miesiącach od spotkania.
  • Około 80 proc. uczestników planuje kontynuowanie pracy z zespołem lub projektem po startup weekendzie.
  • Do tej pory na całym świecie odbyło się już 468 startup weekendów, a planowane jest już 190!
  • 38 spotkań odbędzie się w kwietniu tego roku, a w dniu 27 kwietnia rozpocznie się aż 16!

– Imprezy w formule Startup Weekend, wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, to świetna okazja edukacyjna dla młodych ludzi pragnących zdobyć praktyczne doświadczenie z zakresu pracy zespołowej, prezentacji swoich idei oraz chcących nawiązać cenne kontakty branżowe – mówi Piotr Gocał z BR-Design, jeden z organizatorów.

Warsztaty Startup Weekend cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie.
W kwietniu 2012 roku, oprócz Trójmiasta, odbędą się jeszcze w 38 innych miastach,m.in. w Sydney (Australia), Instanbule (Turcja), Honolulu (USA), Santiago (Chile) czy Kampala (Uganda).

Organizatorem Startup Weekend Trójmiasto są: Fundacja Startup-Foundation, FASHIONER.com, Internet Developers oraz BR Design. Partnerami projektu są: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, European Venture Market, Teambox, Innovation Nest oraz Fast PR.

Startup Weekend Trójmiasto
trojmiasto.startupweekend.org/

Fast PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.