Trend Micro prezentuje Deep Discovery – Portal PR - 24PR
Trend Micro prezentuje Deep Discovery

13.03.2012 Kategoria: Komputery, Systemy IT. Autor: admin

Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa w chmurze, przedstawia Deep Discovery – zabezpieczenie należące do trzeciej generacji produktów firmy. Rozwiązanie to zostało opracowane w celu wsparcia wielkich przedsiębiorstw i instytucji rządowych w walce z zagrożeniami typu APT (Advanced Persistent Threat – zaawansowane trwałe zagrożenie) oraz planowanymi atakami wymierzonymi w konkretne cele.

Zagrożenia APT i ataki targetowane stają się nową normą

– Ataki na konkretne cele i zagrożenia APT stają się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Zdarzają się w różnych przedsiębiorstwach, w różnych branżach. Wymagają podjęcia odpowiednich działań.

– Trendy technologiczne takie jak konsumeryzacja, wirtualizacja i przetwarzanie danych w chmurze osłabiają rolę zabezpieczeń opartych na lokalnych zaporach i czynią sieć coraz bardziej podatną na dalsze ataki.

– Ponieważ standardowe zabezpieczenia nie są w stanie ani wykrywać, ani przeciwdziałać atakom tego typu, analitycy zalecają zastosowanie nowych środków zaradczych i wdrożenie specjalistycznych rozwiązań technicznych.

– Wielkie przedsiębiorstwa i instytucje rządowe, które znajdują się w grupie największego ryzyka, wymagają wyspecjalizowanych narzędzi do wykrywania i analizy zagrożeń, które zniwelują ryzyko ataków i utraty danych.

Deep Discovery zwalcza zagrożenia APT i ataki targetowane

Trend Micro Deep Discovery umożliwia użytkownikom obserwację całej sieci. Zapewnia poziom wglądu i kontroli niezbędny, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia ataku targetowanego lub APT. Wyspecjalizowane mechanizmy wykrywające zagrożenia skupiają się na rozpoznawaniu zaawansowanego złośliwego oprogramowania i aktywności hakerów typowej dla któregokolwiek z etapów targetowanego ataku. Poza tym aktualizowane w czasie rzeczywistym panele kontrolne zapewniają dostęp do dogłębnych analiz i informacji na temat zagrożeń – są one potrzebne do zapobiegania atakom wymierzonym w dane firmy, a także do ich wykrywania i zwalczania.

„Powstanie Deep Discovery to efekt dogłębnej analizy, jakiej Trend Micro poddaje ataki targetowane zdarzające się na całym świecie. To także rezultat wywiadów z głównymi klientami firmy oraz udziału Trend Micro w pracach specjalnej rady doradców, w której skład wchodzili reprezentanci wiodących przedsiębiorstw i instytucji rządowych z listy G1000” – mówi Steve Quane, dyrektor ds. produktów w Trend Micro. „Wykorzystaliśmy nasze badania i informacje zwrotne od naszych klientów, aby stworzyć nowatorskie rozwiązanie zwalczające zagrożenia APT i ataki targetowanie”.

Zaspokajanie potrzeb wielkich przedsiębiorstw i instytucji rządowych

Deep Discovery oferuje bogaty zestaw funkcji, przydatnych firmom niezależnie od wielkości. Mają one jednak kluczowe znaczenie w przypadku większych organizacji chcących obniżyć ryzyko ataku.

Rozszerzone wykrywanie zagrożeń APT i ataków targetowanych

Deep Discovery wykrywa zagrożenia APT i ataki targetowane dzięki rozpoznawaniu złośliwego kodu, a także dzięki śledzeniu komunikatów lub aktywność wskazujących na obecność zaawansowanego złośliwego oprogramowania lub aktywności hakera – to wszystko odbywa się na każdym z etapów sekwencji targetowanego ataku. Do głównych funkcji rozwiązania należą:

Enhanced Threat Engines – Rozbudowane wykrywacze zagrożeń korelujące dane z różnych poziomów, zapewniają najwyższą wykrywalność i minimalną liczbę fałszywych alarmów

Virtual Analyzer – Wirtualne narzędzie analityczne – przeprowadza ono kontrolowaną symulację działania podejrzanej treści. Zwiększa wykrywalność zagrożeń i dostarcza pełen raport na ich temat

Smart Protection Network – Badacze zagrożeń tworzący sieć inteligentnej ochrony nieustannie aktualizują dane pozwalające wykrywać zagrożenia oraz procedury korelacji umożliwiające identyfikowanie ataków.

Rozpoznanie, analiza i działanie

Nowa konsola zarządzająca Deep Discovery umożliwia obserwację i dogłębną analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym dzięki intuicyjnej, wielopoziomowej strukturze. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwala specjalistom ds. zabezpieczeń skupić się na prawdziwych zagrożeniach, daje możliwość prowadzenia szczegółowych analiz oraz szybkiego zastosowania środków zaradczych i procedury kwarantanny.

Główne funkcje konsoli zarządzającej Deep Discovery:

Threat Analysis Dashboard – pulpit analiz zagrożeń wyposażony w widgety szybkiego dostępu, a także funkcje dogłębnego profilowania zagrożeń oraz geolokacji źródła komunikacji zawierającej złośliwy kod.

Watch List – lista umożliwiająca monitoring najpoważniejszych zagrożeń i najcenniejszych zasobów.

Threat Connect – portal dający bezpośredni dostęp do informacji z bazy danych Trend Micro na temat konkretnego ataku lub złośliwych treści.

Integracja z platformą SIEM

Rozwiązanie Deep Discovery jest zintegrowane z wiodącymi platformami SIEM. Dzięki temu że klienci Trend Micro mogą teraz korzystać zarówno z wyjątkowej bazy danych Deep Discovery, jak i pełnej listy wydarzeń zebranych i analizowanych przez SIEM.

Wysoka wydajność pracy

Rozwiązanie Deep Discovery oparte jest na nowej, wydajnej architekturze zaprojektowanej z myślą o zróżnicowanych potrzebach wielkich firm. Produkt dostępny jest w wersjach dla wszystkich formatów i konfiguracji sprzętu, oprogramowania i architektury wirtualnej. Może być stosowany w firmach o różnych zasadach funkcjonowania – od multi-gigabitowych sieci korporacyjnych po biura zdalne.

Zabezpieczenia w czasie rzeczywistym Trend Micro

Rozwiązanie Deep Discovery należy do grupy rozwiązań Real-Time Threat Management Solutions firmy Trend Micro. Ich celem jest zapewnienie przejrzystości i kontroli nad całą siecią, zbieranie informacji na temat cyberprzestępstw oraz szybkie przeciwdziałanie lukom w zabezpieczeniach, a w konsekwencji zminimalizowanie szkód wywołanych przez zaawansowane zagrożenia.

Trend Micro

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.