Wymiana w chmurze wprowadza prywatnych odbiorców w epokę cyfrową – Portal PR - 24PR
Wymiana w chmurze wprowadza prywatnych odbiorców w epokę cyfrową

02.03.2012 Kategoria: Dom i ogród, Systemy IT, Technologie. Autor: admin

HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował podczas targów Mobile World Congress 2012, najbardziej rozbudowany produkt typu „Connected Home Solution” dostępny na rynku. „Connected Home Solution” to wszechstronna chmura obliczeniowa łącząca w sobie centrum domowej rozrywki, małe biuro domowe (small office/home office – SOHO), domową sieć do udostępniania materiałów cyfrowych i zabezpieczenia domu. „Connected Home Solution” to kolejny krok na drodze ku cyfryzacji i ułatwienia codziennego życia oraz zapewnienia użytkownikom na całym świecie bogatszych i bardziej zautomatyzowanych rozwiązań – zarówno do rozrywki, jak i codziennej pracy.

„Ostrzeżenia wysyłane na telefon komórkowy w przypadku włamania, Internet w telewizorze, praca w systemie SOHO, super-realistyczne gry sportowe bez potrzeby kupowania konsoli – wszystkie te rzeczy nie są już wizjami odległej przyszłości” – mówi Jerry Zhi, dyrektor działu Home Device w HUAWEI Device. „Connected Home Solution przynosi korzyści we wszystkich dziedzinach życia. HUAWEI Device obejmuje prowadzenie na polu integracji produktów i rozwiązań łączących cyfrowe media, cyfrowe kanały dystrybucji, terminale sieciowe oraz magazyny danych.”

System HUAWEI „Connected Home Solution” powstał specjalnie z myślą o domach prywatnych i małych lub średnich przedsiębiorstwach. Dzięki niemu użytkownicy mają równolegle wygodny dostęp zarówno do klasycznych mediów (np. TV), jak i rozwiązań telekomunikacyjnych, za pomocą połączonych ze sobą urządzeń. Możliwe jest wdrożenie rozwiązania bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z rozbudową sieci, co czyni je wyjątkowo opłacalnym dla firm. Użytkownicy otrzymują wraz z systemem „Connected Home Solution” pakiet aplikacji zawierającego m.in. gry, oprogramowanie internetowe (przeglądarka, odtwarzacze audio i wideo) dla telewizora, system rozrywki IPTV, biuro SOHO, zabezpieczenia domu, domowa sieć do udostępniania treści cyfrowych, system przełączania między wieloma ekranami oraz dostęp do zgromadzonych w chmurze danych.

HUAWEI Device oferuje obecnie m.in. zaawansowane urządzenia typu set-top boxes, wydajne domowe bramki internetowe, terminale kompatybilne z cyfrową chmurą (cloud), systemy wspomagania zarządzanie siecią, zabezpieczenia domu oraz inteligentne terminale obsługujące technologię DLNA, a także produkty dla wielu branż takie jak telefony komórkowe, smartfony, tablety PC i modemy.

HUAWEI

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.