„Dziewczyny Przyszłości” – Charytatywna Aukcja ELLE – Portal PR - 24PR
„Dziewczyny Przyszłości” – Charytatywna Aukcja ELLE

13.04.2012 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Trwa się Wielka, Charytatywna Aukcja miesięcznika ELLE w serwisie Allegro. Dochód z aukcji zostanie przekazany na stypendia naukowe dla uczestniczek III edycji konkursu ,,Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”. Organizatorami konkursu są miesięcznik ELLE oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem konkursu jest promocja i wsparcie wybitnie uzdolnionych studentek kierunków ścisłych, które mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy naukowe, w dziedzinach do niedawna uznawanych za domenę mężczyzn.
Misją organizatorów konkursu jest uhonorowanie, młodych i ambitnych ,,Dziewczyn Przyszłości”, dla których nauka jest życiową pasją i które już na etapie studiów prowadzą samodzielne badania naukowe.

W tym roku aukcje ELLE wsparło kilkudziesięciu darczyńców: osobistości ze świata mody, sztuki, show-biznesu i polityki, a także luksusowe marki. Podczas aukcji będzie można wylicytować wiele wyjątkowych, unikatowych przedmiotów, w tym m.in.: bursztynową broszkę od Pierwszej Damy Pani Anny Komorowskiej, reprodukcję bransoletki Jaqueline Kennedy przekazaną przez Panią Jolantę Kwaśniewską, naszyjnik z bursztynów od Pani Małgorzaty Tusk oraz zbiór ponad 40 najsłynniejszych przemówień prezydentów Stanów Zjednoczonych „My Fellow Americans” od Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Barbary Kudryckiej.

Na aukcji pojawiły się m.in. sukienki projektu Macieja Zienia, Dawida Wolińskiego, duetu Paprocki & Brzozowski czy marki La Mania a także chusta projektu Gosi Baczyńskiej oraz gorset i komplet bielizny Sienna EVA MINGE & ESOTIQ. Do zdobycia będzie też nie tylko sukienka od Violi Śpiechowicz, ale również spotkanie z projektantką w jej pracowni.

Wyjątkowe przedmioty na licytację przekazały także: Katarzyna Cichopek – bransoletki Republiki Artystycznej, Beata Sadowska – skórzaną torbę ZOUZA, Sonia Bohosiewicz – skarbonkę w kształcie Matrioszki z serialu „Aida”, Anna Dereszowska – swoją debiutancką płytę „Już nie zapomnisz mnie” z autografem.

Na zwycięzców aukcji czekają nie tylko piękne przedmioty, ale również wiele atrakcji m.in. zaproszenia na plany zdjęciowe: programów „Kawa czy Herbata?”, „Miasto Kobiet”; seriali „Misja Afganistan”, „Czas Honoru”; jak również lekcja gotowania pod okiem szefa kuchni hotelu The Westin Warsaw oraz warsztat kulinarny dla 2-4 osób z rodzeństwem Kręglickich, w ich wybranej restauracji.

Dodatkowo będzie można wylicytować plakat filmu „Kot w butach” z autografami Antonio Banderasa i Salmy Hayek, platynową płytę „Crazy love” podpisaną przez Michaela Bublé.
Cały dochód z aukcji ELLE zostanie przekazany na stypendia naukowe dla laureatek III edycji konkursu ,,Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Sklodowskiej-Curie”. Główna nagroda w tym roku to stypendium naukowe w wysokości 20 000 złotych.

W poprzednich edycjach konkursu, dzięki środkom zebranym podczas aukcji ELLE, nagrodzono
21 młodych kobiet, którym przyznano stypendia o łącznej wartości 124 tys. złotych. Dodatkowo laureatkom konkursu ufundowano udział w prestiżowych, międzynarodowych konferencjach naukowych.

Wielki finał konkursu już 30 maja 2012 r.
Aukcja będzie trwać do 25 kwietnia br. w serwisie Allegro www.elle.allegro.pl.

ELLE

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.