InfoTrendy 2012 – Targi IT w Szczecinie – Portal PR - 24PR
InfoTrendy 2012 – Targi IT w Szczecinie

16.04.2012 Kategoria: Kariera, Rynek pracy, Targi. Autor: admin

Czym charakteryzuje się współczesny rynek pracy w branży IT, jakie projekty realizują firmy informatyczne i jacy eksperci są najbardziej poszukiwani? Dowiedzieć można się będzie podczas kolejnej edycji Targów IT.

VI edycja Targów IT na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie, odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. w godzinach do 10.00-14.00 przy ul. Żołnierskiej 52. W tym roku dodatkowo po raz pierwszy Targi przeciągną się do godzin wieczornych – wówczas zaplanowano specjalne Targi IT Expert dla profesjonalistów w branży IT. Wydarzenie odbywa się w ramach Szczecińskich Dni Informatyki – InfoTrendy.

Targi IT 2012 – do kogo są skierowane

Wydarzenie skierowane jest bezpośrednio do studentów kierunków informatycznych, elektronicznych oraz powiązanych z branżą IT. Będą oni mieli możliwość poznania oczekiwań potencjalnych pracodawców. Zapoznają się także z modelem funkcjonowania firm, oferowanymi ścieżkami rozwoju zawodowego, systemem staży i praktyk zawodowych.

Na Targach zaprezentuje się ponad 25 wystawców związanych z technologiami informatycznymi i pokrewnymi.

Chcemy pokazać studentom, jakie możliwości czekają na nich u potencjalnych pracodawców oraz jak mogą kierować swoją ścieżką kariery. Tego typu wydarzenie ma bardzo duże znaczenie w zrozumieniu, jak funkcjonuje współczesny rynek pracy w branży IT – odpowiada Krzysztof Czachór, koordynator Targów IT 2012 oraz Targów IT Expert. – Dodatkowo przygotowane zostały wykłady, na których uczestnicy dowiedzą się dlaczego już na studiach należy budować swoją ścieżkę kariery oraz jak tego dokonać – uzupełnia Czachór.

Targom będzie towarzyszył Sprint Programistyczny, podczas którego uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w szybkim kodowaniu oraz rozwiązywaniu zadań programistycznych. Formuła Sprintu będzie różnorodna, aby sprostać oczekiwaniom studentów. Z kolei Targi IT Expert, to szansa dla doświadczonych pracowników i osób z dużym stażem zawodowym. Wydarzenie kierowane jest do licznej grupy pracowników branży IT, którzy są zainteresowani aktualnymi trendami na rynku pracy, chcą poznać ofertę czołowych firm zajmujących się projektami z zakresu ICT oraz myślą o rozwoju swojej kariery zawodowej.

Uczestnicy będą mieli okazję spotkać przedstawicieli wiodących firm z regionu i całej Polski, a także wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Dodatkowo przygotowane zostały wykłady, na których dowiedzą się jak negocjować warunki płacowe oraz na jakie umiejętności pracodawcy zwracają szczególną uwagę.

Udział w Targach IT jest bezpłatny.

www.targipracy.it

Technopark Pomerania

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.