Jacek Gmoch o grze greckiej reprezentacji i o jej upodobaniach kulinarnych – Portal PR - 24PR
Jacek Gmoch o grze greckiej reprezentacji i o jej upodobaniach kulinarnych

24.04.2012 Kategoria: Kulinaria, Sport. Autor: admin

Greckim piłkarzom w Polsce zabraknie greckiego kawioru
8 czerwca Polska i Grecja rozegrają mecz otwarcia Euro 2012. Eksperci piłkarscy powiedzieli już chyba wszystko na temat analiz i składów zespołów, przewidywań i prawdopodobnych wyników tego spotkania. Jacek Gmoch, gdy był jeszcze związany z polską reprezentacją, opracował projekt analiz piłkarskich nazwany „bankiem informacji”, za którego pomocą analizował zarówno zawodników reprezentacji Polski, jak i jej przeciwników pod względem umiejętności technicznych, możliwości wydolnościowych, realizacji zadań taktycznych oraz mentalnych i zewnętrznych czynników wpływających na sukces lub przegraną zespołu. Z nami podzielił się opinią na tematy niekoniecznie związane z boiskiem, ale mające wpływ na postawę zespołu.

Panie Jacku, jakie czynniki wpływające na postawę reprezentacji Grecji mogą zaistnieć w Polsce?

J.G.: Zespoły przygotowujące się na tak ważny turniej biorą pod uwagę w zasadzie wszystko i wszystko jest wielokrotnie analizowane, ale czasami istnieje prawdopodobieństwo przeoczenia czegoś, a to małe COŚ może wpłynąć na potencjał zespołu. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, co może być tym małym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na greckich zawodników i ich dyspozycję dnia, ale myślę, że można by zwrócić uwagę na aspekt kuchni i przyzwyczajeń kulinarnych. Nie wszystko da się zabrać ze sobą i na miejscu przyrządzić. Grecki kawior to przysmak greckich piłkarzy i niewykluczone, że to właśnie jeden z tych czynników, których zabraknie piłkarzom na Euro w Polsce. Mój przyjaciel, Theodoros Vogdanos, szef kuchni w warszawskiej restauracji Paros, mówi, że grecki kawior to nie tylko rzadki specjał robiony z jeżowców, ale i… silny afrodyzjak, o czym niewiele osób wie.

Jakie są najważniejsze atuty greckiej reprezentacji?

J.G.: To jest zespół turniejowy, który potrafi wygrywać mecze o coś. Myślę, że te ważne bramki potrafi strzelać Theofanis Gekas. Kibice mają nadzieję, że tak jak na EURO 2004, reprezentacja zdobędzie dzięki niemu decydujące gole i znów dojdzie do finału. Po tamtej wygranej drużyna narodowa Grecji nabrała pewności siebie i kontynuuje dobrą passę w turniejach FIFA i UEFA.

Komu Pan kibicuje, Grecji czy Polsce?

J.G.: Kibicuję obu reprezentacjom i mam nadzieję, że obie awansują do kolejnej fazy turnieju. Nie jestem obiektywny, myślę sercem. Polska to moja ojczyzna, a Grecja to moja druga ojczyzna. Nie mogę więc zakładać, że któraś strona wygra.Dla mnie remis będzie dobrym początkiem dla obu zespołów w tych mistrzostwach.

BonivestPolska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.