Jak napisać udaną powieść ? [infografika] – Portal PR - 24PR
Jak napisać udaną powieść ? [infografika]

28.04.2012 Kategoria: Infografika24, Książki. Autor: admin

Wielu pasjonatów literatury zastanawia się, jak napisać własną powieść. Wśród wielu zasad pisania udanych utworów, chętnie stosowaną przez autorów jest uśmiercenie głównej postać. Potwierdzają tę zasadę liczne konkursy literackie. Spośród książek w 2011 r., które zdobyły prestiżowe nagrody, wiele powieści mają podobny scenariusz zakończenia utworu – śmierć głównego bohatera.

Pisanie książki powinno być dokładnie zaplanowane, za wyjątkiem autobiografii. Wielce pomocna staje się poniższa infografika.

Infografika przedstawia dominujące motywy publikacji, nominowanych do zeszłorocznej nagrody Man Booker Prize[i]. Po lewej stronie jest skomplikowana mieszanka tytułów od których odchodzą różnokolorowe linie, w środku obrazu następuje konwersja chaosu, aby w uporządkowany sposób przedstawić po prawej stronie. Nawet przy takiej kongestii krosowych połączeń, można dość łatwo śledzić przebieg poszczególnych linii. Zabawa, angażuje użytkowników, poszukujących właściwego połączenia tytułu i głównego motywu.

Kliknij, aby uzyskać pełnowymiarowy obraz


[i] Man Booker Międzynarodowa Nagroda, przyznawana co dwa lata.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.