Nowa droga kołowania na Lotnisku Chopina – Portal PR - 24PR
Nowa droga kołowania na Lotnisku Chopina

12.04.2012 Kategoria: Transport. Autor: admin

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, ogłosiło przetarg na budowę nowej drogi kołowania. Powstanie nowej drogi kołowania jest jednym z elementów realizowanego projektu rozbudowy pola wzlotów w warszawskim porcie lotniczym.

Przedmiotem przetargu jest budowa nowej drogi kołowania DK-N2 łączącej drogę startową nr 1 (DS-1) z istniejącą już drogą kołowania DK-E2. Nowa droga DK-N2 będzie miała powierzchnię 9100 m2 i zostanie wykonana w technologii betonu asfaltowego. Zadaniem wybranej firmy będzie również wykonanie odwodnienia, oświetlenia nawigacyjnego, przełożenie urządzeń podziemnych oraz uzyskanie odbiorów technicznych i dopuszczenia do użytkowania.

Na realizację zamówienie wykonawca będzie miał 120 dni.

Zamówienie zostanie objęte współfinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Drogowa i lotnicza sieć TEN-T.
Planowana wartość projektu rozbudowy pola wzlotów wyniesie ponad 20 mln EURO w tym przedmiotowe zamówienie to ok. 5 mln złotych.

Lotnisko Chopina

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.