Polacy chcą przyspieszać swoje komputery [infografika] – Portal PR - 24PR
Polacy chcą przyspieszać swoje komputery [infografika]

25.04.2012 Kategoria: Infografika24, Komputery. Autor: admin

… ale nie wiedzą, że może im w tym pomóc wymiana dysku

Większość polskich użytkowników komputerów chciałaby przyspieszyć działanie swoich urządzeń, ale świadomość faktu, że może w tym pomóc wymiana dysku wciąż jest niewielka, podobnie jak wiedza na temat samych dysków SSD – pokazują badania przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung.


Według badania przeprowadzonego przez Gemius na zlecenie Samsung Electronics Polska, większość internautów korzysta w domu głównie z komputera stacjonarnego. Laptop staje się symbolem nowego, nowoczesnego stylu życia. Jego popularność rośnie wraz z wielkością miejscowości i poziomem wykształceniem użytkowników. Korzystają z nich także najczęściej ludzie w wieku 19-24, oraz – co ciekawe – większy odsetek kobiet niż mężczyzn.

Większość respondentów deklaruje, że jest jakiś element, który chcieliby poprawić w swoim domowym komputerze i najczęściej jest nim prędkość działania – tak odpowiedziało aż 53 proc. Świadomość faktu, iż twardy dysk może poprawić prędkość pracy komputera, jest jednak stosunkowo niewielka – ten element wskazało jedynie 13 proc. respondentów, podczas gdy prawie połowa (40 proc.) – procesor. Ciekawostką może być fakt, iż na dysk twardy częściej wskazywały kobiety niż mężczyźni. O dyskach SSD, które mogłyby stanowić odpowiedź na problemy związane z szybkością komputera słyszało zaledwie 22 proc. respondentów.

Spośród tej grupy większość ankietowanych wie, że dyski SSD są szybsze od standardowych (66 proc), ponad połowa wie również, że są bardziej odporne na uszkodzenia (52 proc.), a 47 proc. – że powodują mniejsze nagrzewanie się urządzenia. Zaskakująca może być niska świadomość mniejszej pojemności względem dysków twardych (zaledwie 11 proc.) za to ponad połowa tej grupy jest świadoma wyższej ceny.

Badania zostały przeprowadzone przez IIBR (grupa Gemius) w okresie 3-6.02.2012 na próbie 1000 respondentów w wieku 15+, reprezentatywnej dla polskich internautów pod względem wieku, płci, wykształcenia i zmiennych związanych ze stylem życia. Rozmowy były przeprowadzone w formie wywiadów online (CAWI), a wyniki przeanalizował Samsung Marketing Intelligence.

Dlaczego dysk SSD?

Wykorzystanie technologii flash w miejsce wirujących talerzy magnetycznych w tradycyjnych dyskach daje szybszą pracę, mniejsze zużycie energii oraz wydzielanie ciepła, a także znacznie niższą awaryjność, ponieważ nie ma części mechanicznych, które najczęściej ulegają uszkodzeniu w przypadku upadku komputera.

Samsung jest czołowym światowym producentem pamięci flash i SSD. W Polsce oferuje obecnie dyski SSD serii 830, które stanowią znakomitą propozycję dla każdego, kto chce odczuwalnie poprawić wydajność swojego komputera. Gwarantują one znacznie wyższą prędkość transferu danych niż tradycyjne dyski twarde, co pozwala znacząco zwiększyć wydajność urządzenia bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów na wymianę szeregu podzespołów, np. procesora czy pamięci RAM. Seria 830 idealnie sprawdzi się zarówno w komputerach stacjonarnych, notebookach jak i ultrabookach – sam dysk ma zaledwie 7 mm grubości, a dołączona ramka do montażu pozwoli umieścić go w 2,5 i 3,5-calowych kieszeniach. Łatwe i szybkie przeniesienie dotychczasowych danych umożliwi znajdujące się w zestawie oprogramowanie Norton Ghost (w pełnej wersji)

Euro RSCG Sensors

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.