Praca w przemyśle nie tylko dla inżynierów – Portal PR - 24PR
Praca w przemyśle nie tylko dla inżynierów

23.04.2012 Kategoria: Kariera, Rynek pracy. Autor: admin

Jak wynika z analizy ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, w branży przemysłowej szansę na zatrudnienie mają głównie inżynierowie, których dotyczyło 12% ofert. Jednak pracę mogą dostać także specjaliści, kierownicy produkcji i handlowcy.

Pracodawcy z branży przemysłowej oprócz inżynierów poszukują również kandydatów na inne stanowiska. Szansę na posadę mają wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Co dziesiąta oferta dotyczy takich profesji jak mechanik, ślusarz, spawacz, czy pracownik magazynu.

W 7% ogłoszeń o pracę rekrutuje się specjalistów zajmujących się głównie logistyką, mechaniką, kontrolą jakości i BHP. Od kandydatów oczekuje się przede wszystkim doświadczenia oraz dobrej znajomości języków obcych.

Podobna liczba ofert dotyczy kierowników produkcji. Tutaj od kandydatów wymaga się w pierwszej kolejności wyższego wykształcenia, doświadczenia i wiedzy specjalistycznej.

W branży przemysłowej szansę na rozwój zawodowy mają również handlowcy. Prawie 6% ogłoszeń dotyczy przedstawicieli oraz kierowników sprzedaży. Tutaj liczy się przede wszystkim komunikatywność i dyspozycyjność. Ponadto w 4% ofert pracy poszukiwano pracowników na stanowiskach kierowniczych.

Absolwenci wyższych uczelni mogą rozpocząć swoją karierę zawodową w branży przemysłowej. Wśród ogłoszeń umieszczonych na monsterpolska.pl znalazło się 9% ofert praktyk i staży m.in. do działów jakości, logistyki, produkcji i inżynierii.

www.monsterpolska.pl

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę w branży produkcji przemysłowej umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.