Wskazówki dla amatorów weekendowych podróży – Portal PR - 24PR
Wskazówki dla amatorów weekendowych podróży

25.04.2012 Kategoria: Aktywność, Kulinaria. Autor: admin

Kolejna zima już za nami, pora więc ruszyć na weekendowe wycieczki, które naładują nas pozytywną energią, pozwolą odpocząć i dostarczą kolejnych wspomnień. Oto kilka praktycznych porad jak przygotować się do takich wypraw.

Po okresie zimowym, nasze ciało może nie być w tak dobrej formie jak przed zimą, zwłaszcza jeśli nasza aktywność fizyczna w tym okresie ograniczała się jedynie do tego, aby dojść na parking i z powrotem. Małymi kroczkami musimy przygotować się do coraz większego wysiłku fizycznego, pozwoli nam to uniknąć wielu nieprzyjemnych kontuzji, których skutki mogą ciągnąć się za nami przez długi czas. Przed każdym wysiłkiem fizycznym należy również wykonać odpowiednią rozgrzewkę, która pozwoli nam ograniczyć ryzyko powstania niechcianego urazu. Oczywiście, w przypadku długich wędrówek powinniśmy bardziej skupić się na rozgrzaniu stawów naszych dolnych kończyn.

Odpowiedni strój

Najważniejszym elementem naszego stroju powinny być buty. Z głowy możemy wybić sobie trampki, adidasy i inne obuwie, które nie będą w stanie zapewnić nam odpowiedniej ochrony, zwłaszcza jeśli w planach mamy podróże po trudnych terenach, gdzie zwykłe obuwie może doprowadzić do sytuacji w których będzie zagrożone nasze życie i zdrowie. Przed podróżą najlepiej jest zaopatrzyć się w tzw. buty trekkingowe, których gruba podeszwa zapewni nam odpowiednią przyczepność a materiały z których są wykonane zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza i ochronę przed wodą.

Kolejna sprawa to strój. Wyruszając w podróż musimy być przygotowani na nagłe zmiany pogody i mieć przy sobie odzie, która zabezpieczy nas przed deszczem i nagłym spadkiem temperatur. Warto jest też ubrać na tak zwaną cebulkę tj. mieć na sobie kilka warstw ubrania, by w zależności od temperatury móc zdjąć lub założyć na siebie kolejna warstwę. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek wynikających z nagłych zmian pogody.

Prowiant

W czasie kiedy my przemierzamy kolejne kilometry, nasz organizm pali tysiące kalorii, które są źródłem jego energii. Dlatego w czasie podróży tak ważny jest odpowiedni prowiant, który będziemy mieli ze sobą. Kiedy na szlaku dopada nas głód warto jest zjeść coś pożywnego, a zarazem lekkiego na przykład popularne w ostatnim czasie słomki ptysiowe. ,,Nasz produkt jest źródłem najważniejszych składników odżywczych potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji i braku konserwantów chemicznych nie powoduje uczucia ciężkości i wzdęć, które mogą uprzykrzyć każdą podróż” – mówi Marcin Sipa z firmy ZPC Brześć, producent słomki ptysiowej fitness.

Włącz myślenie

Nawet najlepsze przygotowanie, strój oraz prowiant mogą okazać się niewystarczające, jeśli do tego wszystkiego nie dołożymy zdrowego rozsądku. W czasie podróży bywa tak, że trafiamy na sytuacje, w których będziemy musieli wykazać się zimna krwią i mądrymi decyzjami. Brawura i chęć popisania się przed znajomymi może skończyć się dla nas tragicznie, a w najlepszym przypadku na siniakach i otarciach, jednak jako odpowiedzialni podróżnicy nie powinniśmy do tego dopuszczać.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.