XOLO X900 z procesorem Intela – Portal PR - 24PR
XOLO X900 z procesorem Intela

23.04.2012 Kategoria: Telefony. Autor: admin

Firmy Intel Corporation i Lava International Ltd. poinformowały o pojawieniu się na rynku XOLO X900, pierwszego smartfon z procesorem Intela. Partnerstwo między Intelem a Lava zapowiedziano podczas Mobile World Congress w Barcelonie w lutym 2012 r..

Sercem urządzenia jest procesor Intel Atom Z640 o prędkości 1,6 GHz z zaimplementowaną technologia wielowątkowości. Wysokiej wydajności 1,6 GHz Atom ™ z technologią Hyper Threading zapewnia szybkość i wydajność pracy urządzenia. Za grafikę odpowiada GPU 400 MHz. Obsługuje łączność HSPA+ 3G. Dekoduje i odtwarza nagrania video full HD 1080p.

XOLO X900 wyposażony jest 4,03-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 600×1024 pikseli z ekranem dotykowym LCD. Za generowanie grafiki odpowiedzialny jest PowerVR SGX540 – układ znany choćby z Samsunga Galaxy Nexus, czy nowej Motoroli RAZR. Posiada również 8-megapikselowy aparat wyposażony w zaawansowane możliwości robienia zdjęć. Tryb zdjęć seryjnych umożliwia wykonywanie do 10 zdjęć, które mogą być zrobione w ciągu sekundy. Do wideorozmów służy druga, 1,3 MPix, na przednim panelu.

Smartfon XOLO X900 ma 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, USB, GPS i komplet czujników – żyroskop, akcelerometr, czujnik położenia i oświetlania. Oferuje wsparcie dla zewnętrznego ekranu poprzez gniazdo HDMI, oraz technologię komunikacji zbliżeniowej NFC. Według producenta bateria starcza na 5 godzin i zapewnia przeglądanie Internetu przez 3G, 45 godzin odtwarzania muzyki lub 8 godzin rozmów.

X900 będzie działać najpierw na Android Gingerbread, a po aktualizacji oprogramowania pod kontrolą Android Ice Cream Sandwich.

Smartfon będzie można kupić od 24.04.2012 w wybranych sieciach indyjskich. W ogólnodostępnej sprzedaży pojawi się na początku maja. Cena, to najprawdopodobniej równowartość 423 dolarów.

Źródło:Intel

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.