AMX Enova DVX All-In-One – nowe rozwiązanie do zarządzania multimediami – Portal PR - 24PR
AMX Enova DVX All-In-One – nowe rozwiązanie do zarządzania multimediami

22.05.2012 Kategoria: Technologie. Autor: admin

AMX zaprezentował nowe rozwiązanie, które łączy w sobie możliwości kilku urządzeń przeznaczonych do sterowania multimediami. Enova DVX All-In-One Presentation Schwitchers zapewni użytkownikowi komfort pracy oferując zarządzanie z poziomu jednego urządzenia całą elektroniką znajdującą się w sali konferencyjnej, domu czy innym obiekcie.

AMX Enova DVX All-In-One to rozwiązanie zawierające wszystkie elementy, które są niezbędne do kontrolowania i automatyzacji elektroniki obecnej w budynku, a także do przesyłania sygnału na odległość. W jednym urządzeniu producent zawarł m.in. całe sterowanie, matrycę audio – wideo, wzmacniacz, mikser audio, przełącznik czy skaler, dzięki czemu możliwe jest skalowanie analogowego sygnału (Composite, Component, S-Video, RGBHV) do postaci cyfrowej, w tym także Full HD.

Nowy AMX wyposażono w trzy technologie: SmartScale®, InstaGate Pro™ oraz DXLink™. Pierwsza z nich automatycznie dostarcza optymalnie przeskalowany obraz do każdego wyświetlacza pracującego w ramach instalacji, eliminując wszystkie niekompatybilności pomiędzy źródłem sygnału a wyświetlaczem. Z kolei InstaGate Pro™ pozwala na bezproblemowe przełączanie sygnałów HDCP – bez przerw i utrudnień. Natomiast technologia DXLink™ przesyła i odbiera sygnał audio, wideo, Ethernet za pomocą kabla – skrętki na odległość do 100 metrów, bez utraty jakości.

W ramach rozwiązania Enova DVX All-In-One producent oferuje kilka modeli urządzeń dopasowanych do rodzaju instalacji: DVX-2100HD, DVX-2150HD, DVX-2155 HD, DVX-3150HD oraz DVX-3155HD. Zastosowanie nowego rozwiązania AMX oznacza wiele korzyści. Przede wszystkim jest to oszczędność miejsca (jedno urządzenie) i oszczędności finansowe – kupując jedno rozwiązanie All-In-One ponoszone koszty są znacznie mniejsze, niż w przypadku inwestycji w kilka urządzeń zapewniających te same funkcje, co Enova DVX. Ponadto gwarantuje wysokiej jakości obraz przesyłany do wyświetlacza natychmiast po otrzymaniu polecenia. Producent zadbał także o możliwość ulepszenia rozwiązania w przyszłości, m.in. o opcje obrazu 3D czy też dźwięku przestrzennego.

Rozwiązanie AMX Enova DVX All-In-One Presentation Schwitchers jest dostępne w Veracomp.

Informacja o Veracomp SA

Veracomp jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD – Value Added Distributor). Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii w zakresie różnych specjalizacji: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo IT, pamięci masowe i serwery, zarządzanie infrastrukturą IT, systemy audiowizualne i Digital Signage, cyfrowy obieg dokumentów, obrazowanie medyczne, produkty dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Veracomp, jako dystrybutor VAD, oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowo – Wschodniej. W 2011 roku przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 453 mln złotych, co stanowi 16 proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Informacja AMX
AMX to światowy lider w rozwiązaniach kontroli systemów audiowizualnych. Urządzenia i oprogramowanie AMX upraszczają sposób w jaki ludzie wchodzą w interakcje z technologią. AMX oferuje kompleksowe, stabilne oraz skalowalne systemy zarządzania lawinowo rosnącą ilością technologii w pracy i domu. W ofercie AMX znajdują się wielokrotnie nagradzane produkty rozciągniętej kontroli i automatyki, system wide switching, urządzenia do dystrybucji sygnału audio/wideo oraz zarządzania technologią. Rozwiązania AMX wdrażane są na całym świecie, w salach konferencyjnych, wykładowych, mieszkaniach, centrach sterowania, zarządzania siecią, hotelach, miejscach rozrywki, czy zapleczach transmisyjnych.

www.amx.com.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.