Firekom celuje w NewConnect – Portal PR - 24PR
Firekom celuje w NewConnect

24.05.2012 Kategoria: Rynek kapitałowy. Autor: admin

Firekom, konińska spółka produkująca gry komputerowe, zamierza w czerwcu sprzedać prywatną emisję akcji. W grę jej autorstwa- Global Soccer- grają już gracze w ponad 100 krajach na całym świecie.

– Dynamiczny rozwój naszych produktów, zwłaszcza Global Soccer, sprawił, że zdecydowaliśmy się na pozyskanie środków w drodze prywatneje oferty i wejściu na NewConnect- tłumaczy Violetta Krawczyk, prezes Firekom. Środki pozyskane z oferty spółka zamierza przeznaczyć głównie na inwestycje w technologie, w tym nowy silnik do produkcji gier oraz intensyfikację działań marketingowych.

Obecnie Firekom pracuje nad trzema projektami: Global Soccer grą typu MMO (massively multiplayer online) dla fanów piłki nożnej, Dirty Badge w której „zły” policjant wplątuje się w międzynarodową aferę (gra na PC) oraz Space Wonders łączące RPG z elementami strategii i ekonomii. – Jestem przekonana, że Global Soccer ma szansę na światowy sukces. Już obecnie w wersję open beta gra kilka tysięcy użytkowników w ponad 100 krajach na całym świecie- podkreśla Violetta Krawczyk.

Gra nie miała jeszcze oficjalnej premiery. Będzie ona miała miejsce w grudniu 2012 r. podczas targów branżowych w Istambule. Obecnie gra dostępna jest w kilkunastu wersjach językowych, w tym po portugalsku. Jest to istotne zwłaszcza z powodu podpisanej kilka dni temu umowy z Boa Compra (firmą będącą częścią największego holdingu internetowego w Brazylii) na dystrybucję gry w serwisach www do niej należących. – W ciągu kilku dni od rozpoczęcia promocji gry w Brazylii, liczba osób z tego kraju grających w Global Soccer wzrosła o kilkaset procent. To się dzieje z dnia na dzień, więc ciężko o aktualne statystyki. Podobne zainteresowanie obserwujemy w Hiszpanii i Wietnamie- mówi Violetta Krawczyk.

Firekom zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w drugiej połowie bieżącego roku. Spółka chce pozyskać od inwestorów ok. 1 mln zł.

****

O firmie:

Firma Firekom została założona w 2007 roku. Początkowo specjalizowała się w tworzeniu animacji 3D, grafiki wektorowej, wizualizacji oraz wirtualnych prezentacji. W lutym 2011 firma Firekom została przekształcona w Firekom SA. Rozbudowane zostało zaplecze kadrowe i techniczne, wzrosła moc farmy renderującej, a także powstało profesjonalne studio nagrań. W tym czasie firma zrealizowała kilkaset projektów graficznych, korzystając z uznanych na świecie narzędzi graficznych. W chwili obecnej spółka zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformy stacjonarne i mobilne.

Everest Consulting

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.