Firma Acer dostarczy ponad 25 000 urządzeń i zapewni pomoc 350 techników – Portal PR - 24PR
Firma Acer dostarczy ponad 25 000 urządzeń i zapewni pomoc 350 techników

13.05.2012 Kategoria: sponsoring. Autor: admin

Firma Acer oraz Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie (LOCOG) z przyjemnością informują o podpisaniu umowy na dostawę sprzętu komputerowego na potrzeby głównej infrastruktury informatycznej, która będzie wykorzystana podczas Olimpiady w roku 2012.

Acer oraz Komitet Organizacyjny LOCOG będą współpracować w tworzeniu infrastruktury komputerowej o ogromnych rozmiarach, w skład której wejdzie:

• 11000 komputerów desktop,

• 10500 monitorów,

• 1500 laptopów,

• 1500 ekranów dotykowych,

• 900 serwerów

• 5 sieci pamięci masowej SAN (o fizycznej pojemności 72 TB),

• liczne akcesoria (torby na notebooki, klawiatury, myszy, biblioteki taśmowe, pamięci).

Wraz z dostawą sprzętu o kluczowym znaczeniu, firma Acer zapewni pomoc zespołu 350 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy zainstalują sprzęt i będą czuwać nad jego prawidłową pracą we wszystkich miejscach rozgrywek sportowych oraz innych uroczystości.

Walter Deppeler, Acer EMEA President and Chief Marketing Officer, wyjaśnia, „wniesienie istotnego wkładu w sprawny przebieg Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 jest pasjonującym zadaniem dla firmy Acer, ponieważ stale zwiększamy współpracę z klientami biznesowymi. Chcemy pokazać, że nasz sprzęt oraz inżynierowie mogą obsłużyć największe wydarzenie sportowe na świecie oraz zaspokoić zróżnicowane potrzeby klientów związanych z Ruchem Olimpijskim. Bez wątpienia jesteśmy w stanie obsługiwać przedsiębiorstwa i korporacje każdej wielkości.”

Gerry Pennell, rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego LOCO, stwierdza, że „realizując projekt pod tak dużą presją i z nieprzesuwalnym terminem wykonania nie polegamy wyłącznie na niezawodnej pracy naszego sprzętu, lecz również na usługach i doświadczeniu naszych partnerów. Firma Acer odgrywa decydującą rolę w zapewnieniu niezawodnego działania infrastruktury komputerowej Igrzysk, od pierwszego włączenia aż do zakończenia Olimpiady.”

O firmie Acer

Od założenia w 1976 roku firma Acer realizuje swój cel, którym jest przełamywanie barier między ludźmi a technologią. Firma Acer zajmuje na świecie 2 miejsce na ogólnym rynku komputerów PC oraz na rynku notebooków[1]. Podstawą ciągłego rozwoju firmy jest przynoszący korzyści oraz mocny kanałowy model biznesowy, natomiast strategia oparta na kilku markach skutecznie integruje marki Acer, Gateway, Packard Bell i eMachines na rynkach całego świata. Firma Acer dąży do projektowania produktów przyjaznych dla środowiska naturalnego oraz współpracuje z dostawcami w celu utworzenia pro-ekologicznego łańcucha dostaw. Firma Acer jest Ogólnoświatowym Partnerem TOP Ruchu Olimpijskiego, między innymi podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010 w Vancouver oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Grupa Acer zatrudnia około 8 000 osób na całym świecie. Dochody w roku 2010 wyniosły 19,9 miliarda dolarów USA.

www.acer.pl

Acer Inc.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.