Majówka na Skarpie z restauracją Tamka 43 – Portal PR - 24PR
Majówka na Skarpie z restauracją Tamka 43

16.05.2012 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

Już niebawem odbędzie się tegoroczna edycja Warszawskiej Drogi Kultury na Skarpie. W muzeach, ośrodkach kultury oraz kawiarniach stolicy odbędą się liczne wydarzenia kulturalne. Udział w projekcie bierze również restauracja Tamka 43.

Kalejdoskop wrażeń

Od przedpołudnia do zmierzchu 27 maja warszawska Skarpa będzie tętnić życiem i śmiechem. Wszystko to za sprawą tegorocznej edycji imprezy Majówka na Skarpie, będącej częścią Warszawskiej Drogi Kultury. W ramach tego niezwykłego wydarzenia, odbędzie się kilkadziesiąt imprez, na które zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy stolicy. Liczne instytucje zaangażowane w projekt, a mające swoją lokalizacje na Skarpie, otworzą swoje drzwi – począwszy od Cytadeli, a skończywszy na Królikarni. Każda z instytucji przygotuje na Majówkę coś specjalnego. Dom Kultury Śródmieście zapewni na przykład rozrywkę wszystkim, lubującym się w historii i militariach. Specjalnie dla nich zorganizowany zostanie VII Warszawski Konwent Gier Strategicznych. Z kolei Targowisko Sztuki, które odbędzie się na Zamku Królewskim, to propozycja dla koneserów malarstwa i grafiki. Kinomaniacy również nie będą się nudzić – czeka na nich niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć krótkometrażowe filmy dokumentalne o przedwojennej Warszawie. Miłośników relaksu przy dobrej lekturze usatysfakcjonuje zapewne wydarzenie organizowane przez Stołeczną Estradę, czyli Warszawski Kiermasz Książki. Wszystkich, którzy lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, organizatorzy Majówki zapraszają na Piknik na Skarpie. W okolicy skweru im. Bohdana Wodiczko oraz na tyłach Uniwersytetu Muzycznego, nieopodal ul. Ordynackiej, rozstawione zostaną leżaki i koce, na których będzie można do woli odpoczywać. Klub

Sportów Miejskich Skarpa zadba o atrakcje sportowe podczas tego niecodziennego pikniku. Przez cały czas jego trwania będzie można spróbować swoich sił w disc golfie, slacklinie oraz frisbee. Nie zabraknie również, jak na prawdziwy piknik przystało, wyśmienitych przekąsek. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego specjalnie dla nich przez Roberta Trzópka, szefa kuchni restauracji Tamka 43. Będą to odświeżające sałatki owocowe oraz ciasteczka domowego wypieku, a specjalnie dla dzieci serwowana będzie również kolorowa wata cukrowa. Impreza jest niepowtarzalną okazją, aby uczestniczyć w niezwykłym pikniku, zorganizowanym w centrum miasta, a jednocześnie tak oderwanym od zgiełku ulic. Przekąski przygotowane przez szefa kuchni restauracji Tamka 43 będą wyśmienitym dopełnieniem relaksu na świeżym powietrzu.

Tamka 43

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.