Otwarcie polskiego biura BXR Partners – Portal PR - 24PR
Otwarcie polskiego biura BXR Partners

11.05.2012 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Polska ma wszelkie warunki ku temu, aby stać się jednym z filarów Unii Europejskiej i europejskiej gospodarki – powiedział lord Peter Mandelson, były komisarz Unii Europejskiej ds. Handlu, podczas uroczystego otwarcia polskiego biura BXR Partners. Zdaniem Lorda Mandelsona, nasz kraj wyróżnia się mocną gospodarką, bogatymi zasobami ludzkimi i pozytywnym stosunkiem do europejskiej integracji.

9 maja firma BXR Partners oficjalnie zainaugurowała swoją działalność w Polsce. Z tej okazji przemówienie na temat nowoczesnej polityki energetycznej wygłosił Lord Peter Mandelson były komisarz Unii Europejskiej ds. Handlu. Jego zdaniem polski rząd słusznie argumentuje, że polityka energetyczna Unii Europejskiej powinna uwzględniać interesy i możliwości wszystkich krajów, będących na różnym poziomie rozwoju ekonomicznego. Zaznaczył również, że walka ze zmianami klimatycznymi jest ważna, ale równie istotne jest bezpieczeństwo ekonomiczne oraz możliwości konkurencyjne gospodarki europejskiej, a także to, aby działania krajów UE były naśladowane przez resztę świata. Zdaniem Lorda Mandelsona politycy europejscy muszą uznać fakt, że w Polsce węgiel odgrywa wyjątkowo dużą rolę w produkcji energii elektrycznej i cieplnej i nie zmieni się to w przewidywalnej przyszłości. Były komisarz UE ds. Handlu poruszył również tematykę gazu łupkowego. Według niego Europejczycy powinni się raczej skupić na tym, jak ułatwiać eksploatację skał łupkowych, zamiast ją utrudniać. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo energetyczne Starego Kontynentu, spadną ceny gazu oraz powstanie pozytywny impuls dla całej gospodarki.

Uroczyste otwarcie biura zgromadziło najważniejsze osobistości polskiego świata biznesu. BXR Partners reprezentowali m.in. Zdenek Bakalawspółwłaściciel BXR Group i Charles Harmanprezes zarządu BXR Group. Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Chcemy tu zintensyfikować swoje działania, stad też decyzja o otworzeniu polskiego biura BXR Partners – powiedział Charles Harman.

BXR Partners prowadzi wewnętrzną działalność doradczą z zakresu inwestycji na rzecz BXR Group – międzynarodowej prywatnej grupy inwestycyjnej zarządzającej aktywami o wartości 6 mld dolarów i działającej w różnych sektorach przemysłu i usług na całym świecie. Do tej pory działalność BXR Group w Polsce prowadzona była za pomocą oddziałów BXR Partners ulokowanych w Londynie bądź Amsterdamie. Rosnące znaczenie polskiej gospodarki skłoniło jednak firmę do stworzenia polskiego oddziału BXR Partners, dzięki czemu działania na polskim rynku będą prowadzone szybciej i efektywniej.

Przykładem zaangażowania BXR Group w sektor energetyczny jest inwestycja w Dębieńsku w powiecie rybnickim (Górnośląskie Zagłębie Węglowe). Poprzez swoją spółkę zależną, New World Resources (notowaną na giełdach w Londynie, Warszawie i Pradze), BXR Group buduje tam pierwszą od 20 lat kopalnię, która powstanie w tym regionie. Rozpoczęcie wydobycia węgla planowane jest na 2017 r., a łączny koszt prac przygotowawczych wynosić będzie ok. 411 mln euro. Kopalnia w Dębieńsku zapewni pracę dla ok. 2,5 tys. osób.

Nasza firma jest bardzo elastyczna w kwestii charakteru inwestycji. – zaznaczył Rafał Sosna, dyrektor polskiego biura BXR Partners – Jak widać po naszym portfolio, jesteśmy obecni
w różnych sektorach czy specjalizacjach branżowych
. Podobnie będzie również w Polsce.

Firmy z portfolio BXR Group zatrudniają obecnie ponad 35 tys. osób. Swoją pozycję BXR Group w dużym stopniu zbudowała dzięki sukcesom odnoszonym przez jej założycieli na rynkach Europy Środkowej. Firma jest większościowym udziałowcem New World Resources (NWR) – jednego z największych przedsiębiorstw górniczych w tym regionie.

W Europie Środkowej wśród inwestycji kontrolowanych przez BXR Group są m.in. Advanced World Transport (największa kolejowa prywatna firma logistyczna i transportowa), RPG Real Estate (spółka z branży nieruchomości, zarządzająca 44 tys. mieszkań, 320 tys. m² powierzchni handlowej i 14,2 mln m² ziemi) oraz Green Gas (firma zajmująca się konwersją metanu z kopalni węgla i składowisk odpadów na czystą energię i tzw. kredyty węglowe). BXR Group ma także 25 % udziałów w firmie Ferrexpo, posiadającej bogate złoża rud żelaza na Ukrainie

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.