Technologia Cisco TelePresence umożliwia lekarzom udzielanie konsultacji w aptekach – Portal PR - 24PR
Technologia Cisco TelePresence umożliwia lekarzom udzielanie konsultacji w aptekach

07.05.2012 Kategoria: Systemy IT, zdrowie. Autor: admin

Firmy Cisco Systems i Swisscom wyposażyły 200 aptek w Szwajcarii w systemy do komunikacji wideo Cisco TelePresence®. Ten rozpoczęty niedawno dwuletni projekt pilotażowy, znany pod nazwą netCare, pomoże w świadczeniu zaawansowanych usług telemedycznych. Dzięki projektowi pacjenci będą mogli zasięgnąć formalnej i udokumentowanej wstępnej porady lekarskiej (ocena stanu zdrowia) przez łącze wideo zainstalowane w aptece. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy realizować ten unikatowy, pionierski projekt systemu HealthPresence opartego na technologii Cisco TelePresence.” ― powiedział Christian Martin, dyrektor generalny firmy Cisco Switzerland.

Konsultacje wirtualne niemal realistycznej jakości

System Cisco TelePresence łączy pacjentów w pomieszczenia do udzielania konsultacji w aptekach z lekarzami pracującymi w szwajcarskim centrum telemedycyny MEDGATE. Na obu końcach każdego łącza znajduje się system EX90 wyposażony w mikrofon, kamerę i 24-calowy wyświetlacz Full-HD. Lekarz i pacjent mogą się nawzajem widzieć i słyszeć, tak jakby siedzieli w tym samym pomieszczeniu. Z punktu widzenia pacjenta taka konsultacja przypomina osobistą wizytę u lekarza, natomiast lekarz może z łatwością dokonać wizualnej oceny problemów pacjenta. System jest wyposażony w ekran dotykowy, co ułatwia jego obsługę.

System TelePresence można rozbudować poprzez wyposażenie go w razie potrzeby w dodatkowe elementy. Można do niego na przykład podłączyć urządzenia diagnostyczne oraz dodatkowy monitor, aby umożliwić zmierzenie pulsu, ciśnienia krwi i temperatury pacjenta. System zapewnia również obsługę w wielu językach.

Maksimum bezpieczeństwa, poufności i efektywności

Pacjent i lekarz wymieniają informacje przez bezpieczne i szybkie łącze. „System Cisco TelePresence oferuje zoptymalizowaną, bezpieczną transmisję danych, zapewniając pełną ochronę danych poufnych użytkowników.” ― wyjaśnił Christian Martin. Ponadto, aby zapewnić ochronę prywatności pacjentów, badania lekarskie odbywają się w oddzielnym pomieszczeniu do udzielania konsultacji, a lekarze i farmaceuci są zobowiązani do zachowania poufności.

Projekt ten został zainicjowany przez szwajcarskie stowarzyszenie farmaceutów pharmaSuisse, we współpracy z centrum medycznym MEDGATE oraz z firmą Helsana oferującą ubezpieczenia zdrowotne i od nieszczęśliwych wypadków. „Taka współpraca między farmaceutami, lekarzami i ubezpieczycielami odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu efektywności i podnoszeniu jakości podstawowej opieki medycznej.” ― powiedział Dominique Jordan, prezes stowarzyszenia pharmaSuisse.

Film demonstracyjny: www.netCare-Apotheke.ch

Cisco (NASDAQ: CSCO)

Solski Burson-Marsteller

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.