Work Service przejął spółkę IT Kontrakt – Portal PR - 24PR
Work Service przejął spółkę IT Kontrakt

24.05.2012 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Największa w Polsce spółka z sektora HR z powodzeniem zakończyła proces przejęcia pakietu większościowego IT Kontrakt, który jest największą firmą w Polsce specjalizującą się w leasingu informatyków i programistów. Jej włączenie do Grupy Kapitałowej Work Service pozwoli na wejście w zupełnie nowy obszar rynku.

Zakończenie z sukcesem oferty publicznej i wejście na warszawską giełdę pozwoliło nam pozyskać niezbędne środki do zakupu 75% udziałów w spółce IT Kontrakt. Nowy podmiot w Grupie Kapitałowej umożliwi nam ofertowanie, szerokiej gamie klientów w Polsce, Niemczech i Europie Środkowo-Wschodniej, nowych usług leasingu specjalistów IT – komentuje Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Work Service S.A.

Nowe przejęcie jest kolejnym etapem realizowanej do tej pory strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Work Service. Na przestrzeni ostatnich lat dokonano czterech podobnych inwestycji, których wartość przekroczyła kwotę 100 milionów złotych. Dotychczasowe fuzje ze spółkami specjalizującymi się m.in. w sektorach FMCG, automotive i medycznym przyniosły bardzo korzystne efekty.

Włączenie IT Kontrakt do naszej Grupy, wpłynie nie tylko na zwiększenie zakresu usług, ale również na poprawę wyników finansowych. Tylko w 2012 roku spodziewamy się zysku netto, który na poziomie konsolidacji wyniesie 7 milionów złotych – dodaje Dariusz Rochman, Wiceprezes Zarządu Work Service S.A.

Work Service S.A. jest największą firmą na polskim rynku usług personalnych, która opiera swoją działalność na oferowaniu innowacyjnych rozwiązań związanych z elastycznymi formami zatrudnienia, doradztwem personalnym oraz outsourcingiem procesów biznesowych obsługiwanych przez pracowników spółki. Działa od 1999 roku, współtworząc od 13 lat rynek pracy tymczasowej w Polsce. Grupa Kapitałowa Work Service prowadzi również działalność w Czechach, Słowacji, Rosji i Niemczech oraz posiada biura w Rumunii, Turcji i na Ukrainie. Każdego roku, dzięki Work Service zatrudnienie znajduje blisko 150 tysięcy osób w ponad 2 tysiącach miejsc pracy. Work Service jest kluczowym partnerem dla takich firm jak m.in.: Orange, VW, Reckitt-Benckiser, Canal+, Allianz, GM i Kraft.

Grupa Kapitałowa Work Service

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.