ZyXEL NSA325 – streaming danych do 75 MB/s – Portal PR - 24PR
ZyXEL NSA325 – streaming danych do 75 MB/s

12.05.2012 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Producent ZyXEL Communications uzupełnił portfolio serwerów mediów – serię NSA300 zaprojektowaną dla użytkowników, którzy chcą stworzyć wielofunkcyjne, wysokowydajne domowe centrum rozrywki. Posiadając tylko jedno urządzenie, możliwe jest swobodne magazynowanie i odtwarzanie dużych plików multimedialnych, takich jak zdjęcia, filmy wideo zgrane z urządzeń cyfrowych w równie wysokiej jakości. Dodatkowym atutem jest możliwość jednoczesnego współdzielenia tych plików pomiędzy wieloma użytkownikami w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca.

Wysoka jakość

Dzięki sprawdzonej technologii cyfrowej, która dostarcza wysoką jakość multimediów, aplikacje w wysokiej rozdzielczości umożliwiają odkrywanie nowych form rozrywki multimedialnej na co dzień. Podczas gdy użytkownicy korzystają z plików multimedialnych lub udostępniają pliki znajomym lub rodzinie, serwer mediów pomaga zarządzać wgranymi plikami i sprawia, że ich obsługa jest łatwa i przyjemna. Serwer wyposażony został w zaawansowaną technologię transmisji strumieni danych (streaming do 75 MB/s) oraz w interfejsy, które gwarantują współpracę z innymi urządzeniami i ich efektywną komunikację. W skład serii ZyXEL NSA300, wchodzą modele NSA310/320/325, które oferują nie tylko wydajne odtwarzanie strumieni wideo HD, ale również wystarczającą pojemność dysku, aby sprostać różnym wymaganiom.

Wraz z procesorem o wydajności 1,6 GHz i wieloma ciekawymi funkcjami, seria NSA300 zapewnia doskonałą wydajność, oferując przesyłanie strumieni wideo w wysokiej rozdzielczości podczas odtwarzania indywidualnego lub odtwarzania wielu strumieni jednocześnie dla wielu oglądających. Wysoka jakość HD jest zapewniona nawet podczas transmisji wielu strumieni jednocześnie w tym samym czasie.

Mobilny NSA325

Poza imponującymi możliwościami przesyłania strumieni do 75 MB/s, funkcja zMedia, sprawia, że NSA325 jest zgodny z technologią “Mobile Cloud”, stworzoną dla użytkowników będących w ciągłym ruchu. Wraz z aplikacją mobilną, konfiguracja, odtwarzanie oraz zgrywanie może być wykonywane w prosty sposób zdalnie za pomocą kilku ruchów na ekranie smartfona z dowolnego miejsca w domu. NSA325 współpracuje również z usługą Dropbox która służy do zapisu danych lub wysyłania torrentów z urządzenia mobilnego typu smartfon lub tablet do NSA235 – twojej prywatnej mobilnej chmury.

Menadżer zPilot™

Seria Serwerów Mediów ZyXEL NSA300 szczyci się rozwiązaniami zapisu danych, dzięki którym wgrane i przechowywane pliki są zawsze w pełni chronione. Oprogramowanie zPilot™, dostarczone przez ZyXEL sprawia, że zarządzenie plikami jest łatwe i wygodne. Po instalacji zPilot™ na komputerze, wgrywane pliki są identyfikowane i magazynowane w docelowych folderach w zależności od formatu danych.

Ekologiczny i efektywny

Troszcząc się o środowisko i zużycie energii, seria ZyXEL NSA300 posiada wiele rozwiązań proekologicznych. Na przykład funkcja “Wake-on-LAN” umożliwia użytkownikowi zdalne włączenie serwera NSA z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, nawet, jeśli urządzenie zostało wcześniej wyłączone. Funkcja hibernacji sprawia, że dysk twardy nie pracuje przez cały czas. Natomiast funkcja harmonogramu umożliwia włączanie i wyłączanie NSA300 w zaplanowanym czasie. Dzięki temu urządzenie efektywnie wykorzystuje pobieraną energię.

Dla użytkowników domowych, którzy chcieliby korzystać z wysokiej jakości technologii cyfrowej oraz bogatej funkcjonalności urządzeń multimedialnych seria ZyXEL NSA300 jest najlepszym wyborem w klasie urządzeń do domowego centrum rozrywki. Szczegółowe informacje na temat modeli NSA i ich poszczególnych wymagań znajdują się na stronie zyxel.pl lub u lokalnych dystrybutorów urządzeń ZyXEL. Sugerowana przez producenta cena brutto dla finalnych odbiorców NSA325 wynosi 739 PLN. Dodatkowo można zapoznać się z prezentacją wideo po angielsku http://www.youtube.com/watch?v=fCcRARDaO8o&feature=youtu.be, która przybliża zastosowanie serwera mediów w domu.

Firma ZyXEL Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.