„W poszukiwaniu źródeł wzrostu”, czyli jak zarabiać w internecie w 2012 r. – Portal PR - 24PR
„W poszukiwaniu źródeł wzrostu”, czyli jak zarabiać w internecie w 2012 r.

06.06.2012 Kategoria: konferencje. Autor: admin

Internet Standard po raz siódmy organizuje najważniejsze spotkanie w branży internetowej – konferencję „Internet 2K12”. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 19 i 20 czerwca w Warszawie pod hasłem „W poszukiwaniu źródeł wzrostu”. Szefowie największych portali i serwisów online, przedsiębiorcy i analitycy rynku przez dwa dni będą dyskutować o wyzwaniach i szansach branży internetowej.

Podczas konferencji „Internet 2k12” eksperci branży internetowej podzielą się doświadczeniami, jak tworzyć skuteczne strategie wzrostu dla biznesu i sprawdzać poprawność szacowania wielkości rynku reklamy internetowej. Twórcy projektów działających w skali międzynarodowej podzielą się doświadczeniami, a przedstawiciele branży e-commerce wyjaśnią dlaczego warto inwestować właśnie w ten sektor. Wśród prelegentów będą m.in.: Anna Bogdańska (prezes Merlin.pl), Dominik Czarnota (prezes NK.pl), Tomasz Jażdżyński (prezes GG Network), Artur Potocki (prezes Interia.pl), Paweł Wujec (dyrektor segmentu Internet w Agorze), Dariusz Stolarczyk (COO Grupy Empik Media & Fashion) oraz Grzegorz Tomasiak (prezes Wirtualnej Polski). Swój punkt widzenia na zarabianie w Internecie przedstawią też przedstawiciele mniejszych, ale dynamicznie rozwijających się serwisów, m.in.: Radosław Krawczyk (Salon24.pl) i Wojciech Tomaszewski (Answear.com). Po raz pierwszy na branżowej konferencji wystąpi Dymitr Głuszczenko – młody przedsiębiorca internetowy, twórca serwisu Kwejk.pl, który przebojem wdarł się do Megapanelu w zaledwie kilka miesięcy od startu. Dymitr weźmie udział w panelu dyskusyjnym poświęconym dominacji globalnego gracza, jakim jest Google.

Szczególnie ciekawym tematem będzie gotowość polskiej branży internetowej na wejście dużych, międzynarodowych graczy, takich jak Facebook czy Amazon.com. Analizy podejmie się Piotr Pągowski, doświadczony menedżer, który sam prowadził projekty online pracując w Microsoft.

Ważnym punktem w programie spotkania będzie prezentacja wstępnych wyników raportu „Internet 2K12”. Raport pokaże kondycję branży internetowej i jej najważniejszych graczy w oparciu o analizę wielkości przychodów i zysków. W opracowaniu zostaną również zdefiniowane kluczowe trendy rynkowe. Treść „Internet 2K12” została wzbogacona o zagadnienia związane z marketingiem mobilnym, reklamą oraz płatnościami internetowymi. Raport jest skierowany do przedsiębiorców prowadzących lub planujących otworzyć działalność w branży internetowej, inwestujących w przedsięwzięcia w sieci oraz oferujących rozwiązania wspierające e-biznes. W tym roku wprowadzono do niego szereg zmian – nowe działy i pogłębione analizy wybranych danych. Po raz pierwszy raport będzie dostępny w dwóch wersjach – poszerzonej i skróconej (bezpłatnej).

Tradycyjnym już ukoronowaniem spotkania będzie wręczenie przez redakcję portalu Internet Standard nagrody „Człowiekowi Roku” i „Firmy Roku Polskiego Internetu”.

W konferencji wezmą udział czołowi przedstawiciele branży internetowej: właściciele i członkowie zarządów największych przedsiębiorstw z sektora e-commerce, a także przedstawiciele tradycyjnych branż, którzy odkryli potencjał tkwiący w sieci. Internet 2K12 będzie okazją do spotkania, dyskusji i wymiany poglądów m.in.: między wydawcami, przedstawicielami branży interaktywnej, uczestnikami rynku reklamy internetowej, przedsiębiorcami, twórcami usług, serwisów i portali online. Nie zabraknie też przedstawicieli inwestorów, finansujących tego rodzaju wydarzenia.

Informacje o Konferencji Internet 2K12

Konferencja Internet 2K12 to już siódma edycja prestiżowego spotkania organizowanego przez Internet Standard. Internet 2k12 to najważniejsze spotkanie branży internetowej w Polsce. Wśród prelegentów są członkowie zarządów największych firm sektora: wydawców, serwisów i usług online, a także czołowi menedżerowie i wieloletni praktycy e-biznesu. Podczas konferencji co roku wręczana jest prestiżowa nagroda Człowiek Roku oraz Firma Roku, którą honorowani są liderzy branży internetowej w Polsce. Dotąd laureatami byli m.in. Michał Brański, Maciej Budzich, Tomasz Józefacki, Tomasz Jażdżyński, czy Tomasz Czechowicz. Więcej informacji na temat konferencji znajduje się pod adresem: http://2k12.internetstandard.pl.

Informacje o Internet Standard

Internet Standard to portal skierowany do osób zajmujących się szeroko rozumianym biznesem i rynkiem internetowym. Publikuje on najnowsze informacje z rynku wydawnictw internetowych, reklamy internetowej e-marketingu, e-commerce i social media. Ponadto redakcja tworzy unikalne raporty na temat branży, będące źródłem informacji dla osób podejmujących decyzję w branży e-biznesu. Pod marką Internet Standard są też organizowane konferencje, podczas których liderzy branży dzielą się swoimi doświadczeniami.

Informacje o raporcie Internet 2K12

Raport Internet 2K12 pokazuje kondycję rynku internetowego i najważniejszych graczy w oparciu o analizę wielkości przychodów oraz zysków. W raporcie są typowane i omawiane kluczowe trendy, które mają wpływ na kształt rynku, podawane są również statystyki oglądalności. Oprócz tego raport zawiera komentarze i opinie ekspertów.

ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.